Серед мешканців Дніпропетровської області зафіксували небезпечну хворобу

У 2022 році серед мешканців Дніпропетровської області зафіксували понад 140 випадків хвороби Лайма. Загалом від укусів кліщів постраждали 780 людей. Про це розповіли в обласній військовій адміністрації.

«Найактивнішими кліщі були протягом травня, червня та липня. Але й зараз люди часто звертаються з укусами. Тож не варто нехтувати простими правилами. Одягати на прогулянку щільний світлий одяг. Користуватися спеціальними репелентами», – розповіла завідувачка відділення Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб Галина Шамичкова.

Вона додала, що майже третина кліщів переносить надзвичайно небезпечну хворобу Лайма. Це інфекційна недуга, яка вражає шкіру, нервову та серцево-судинну системи, опорно-руховий апарат. Одна з характерних ознак – чітко окреслена пляма на місці укусу.

Якщо уникнути укусу не вдалося, слід звернутися до найближчого медзакладу. Видаляти паразита самостійно не варто. Це має зробити лікар. Бажано віднести кліща до лабораторії на дослідження. Якщо аналізи виявлять інфекцію, на хворого чекає курс лікування.

Звертатися можна до Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Телефони: 067 98 99 888, 056 731 96 19.