Що не варто робити при застуді: найпоширеніші помилки народної медицини

Мабуть, ми всі в дитинстві мали справу з такими методами.

  1. Інгаляції над каструлею. У дитинстві багатьох із нас змушували дихати над каструлею із гарячою водою. Пара застилала очі, огортала легені, викликала річки сліз та соплів. Взагалі, інгаляції та прогрівання використовуються і в класичній медицині в ході фізіотерапії, але точно не таким варварським методом, а за допомогою спеціальних апаратів.
  2. Горілка з перцем. Це улюблені ліки справжнього мужика. Насправді жодними лікувальними властивостями горілка не володіє. Більше того, міцний алкоголь пригнічує імунну систему, що може віддалити день одужання. Інша річ, що горілка створює ілюзію тепла, а сп’яніння відволікає людину від неприємних відчуттів.
  3. Відвідування лазні. Куди точно не можна ходити під час хвороби, то це в лазню. По-перше, цей жар посилить і без того чимале навантаження на серце. А по-друге, віруси в теплі розмножуються з небувалою швидкістю, що точно не сприяє швидкому одужанню.
  4. Гарячий коктейль із молока з боржомі. Народна медицина рекомендує робити гарячий коктейль із молока з боржомі. На що традиційна медицина має кілька заперечень. Потрібно вживати не гаряче, а тепле. Інакше можна травмувати слизові оболонки гортані. І не обов’язково боржомі з молоком. Набагато корисніше приймати чай, сік чи морс.
  5. Банки і гірчичники. Найбільше критики обрушується на такі знайомі народні засоби, як банки і гірчичники. Відвертаючи увагу хворого з хворого горла на обпалену шкіру, ці методи не мали жодного лікувального впливу. А ось опіки, проблеми із серцем та кровообігом траплялися нерідко.
  6. Гас для полоскання. Ну і нарешті, головний герой нашої рубрики – гас для полоскання. Безперечно, візит гасу фатальний для всіх бактерій, у тому числі хвороботворних. Але на додаток він випалює слизову оболонку скрізь, куди дістанеться. Тому ніколи, ви чуєте, ніколи не застосовуйте гас як лікарський засіб. І іншим не дозволяйте.

фото з відкритих джерел

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !
Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!