Що стоїть за конфліктом навколо КБ «Південне»

Нещодавнє звільнення Олександра Дегтярьова з посади генерального конструктора – генерального директора КБ «Південне» викликало неабиякий резонанс у суспільстві та хвилю обурення серед багатотисячного колективу підприємства. Співробітники КБ впевнені, що така сумнівна кадрова політика Державного космічного агентства загрожує не лише існуванню самого бюро, але й ракетно-космічній галузі загалом.

Під час прес-конференції у прес-клубі ДОО НСЖУ працівники КБ «Південне» розповіли, що стоїть за конфліктом навколо КБ, яка нині економічна ситуація на підприємстві і які наслідки можуть бути як для КБ, так і для всієї ракетно-космічної галузі України.

«У ситуації, в якій нині знаходиться країна, дуже складно знайти фінансування для ракетно-космічної галузі. Наше підприємство прийняло рішення про пошук замовлень за кордоном. Ініціатором створення зовнішньоекономічної служби КБ був Олександр Дегтярьов. За час його роботи ми стали відомі на міжнародному ринку. Він поєднує в собі талант бізнесмена, фінансиста і конструктора, а діяльність КБ у цьому напрямі може бути зразком для інших підприємств України», – зазначив начальник відділу міжнародного співробітництва КБ «Південне» Сергій Кутовий.

Нині підприємство переходить в іншу стадію співпраці зі своїми партнерами, з якими довгий час працювали на рівні замовник – підрядник. «Нещодавно до нас приїхали кілька іноземних делегацій з пропозицію створити спільний бізнес. Вони хотіли зустрітися з Дегтярьовим, в особі якого бачили надійного підрядника. І коли дізналися, що він вже не директор КБП, то відклали дану пропозицію. На найближчий час ми забезпечені роботою, але в перспективі цього не передбачається», – доповнив Сергій Кутовий.

«Всім відомо, в якому стані знаходиться сьогодні наша наука. А без неї створювати конкурентно здатну продукцію неможливо. Тому два роки тому КБ почало співпрацювати з Академією наук України, академічними інститутами і нашими вузами. Вкладаючи гроші в наукову сферу, ми отримуємо добротний заділ під наші розробки, а люди, які готують кадри, – стабільну зарплату. Спочатку домовленість була така, що половину фінансування забезпечувала Академія наук, половину – КБП. Зараз ми забезпечуємо понад 90% фінансування», – повідомив начальник відділу інформації, голова Ради трудового колективу КБП Віктор Ткаченко.

За два роки такої співпраці було перераховано 27 млн. грн по лінії Академії наук і 14 млн. грн. вузам. «Ми не витрачаємо, а тільки отримуємо. Підприємство може дозволити виплачувати зарплату 9 тис. грн, утримувати штат з 5300 співробітників і забезпечувати 20 тис. робочих місць по Україні», – сказав Віктор Ткаченко.

КБ «Південне» – одне з найбільш успішних підприємств України. «Ми в 10 разів більше податків платимо в скарбницю, ніж отримуємо від держави. При цьому держава хоче на цьому підприємстві поліпшити менеджмент. Чому не хочуть покращити менеджмент там, де не платять зарплату? Ми провели кілька акцій протесту, створили петицію на сайті Президента України з проханням, щоб Олександра Дегтярьова залишили на посаді генерального директора і конструктора бюро. Його звільненням обурені наші іноземні партнери, які також писали листи і в Кабмін, і Президенту України. Але все без змін», – підкреслив перший заступник генерального конструктора – генерального директора КБП Олександр Мащенко.

Залишити відповідь