Шість продуктів, які викликають діабет

Вживання даних продуктів провокує збільшення концентрації цукру в крові і інсулінову недостатність, що стають передумовами виникнення діабету 2-го типу. Про це розповіла лікар-дієтолог Олена Толоконнікова. Пише Жіночий світ.

Продукт перший: борошняні вироби. Вироби з білого рафінованого борошна – хліб, булки, печиво, макарони – швидко перетравлюються і сприяють стрибку цукру. У їжу слід вживати вироби з цільнозернового борошна – строго помірно і в поєднанні з овочами.

Продукт другий: білий рис. Любов до білого шліфованого рису, як і до борошняного, може призвести до діабету, на жаль. За словами дієтолога, для цього сумного досягнення, потрібно їсти рис приблизно 4-5 разів на тиждень, цього вже достатньо. У рисі мало клітковини, і після його вживання в кров викидається відразу велика кількість глюкози.

Продукт третій: молоко. Хоча молочні продукти в цілому і корисні, довести до діабету здатні і вони. Дієтолог зазначила, що в молоці, сметані, ряжанці і сирі багато насичених жирів, які можуть провокувати інсулінову недостатність. Більше однієї склянки молока в день дорослій людині пити не потрібно.

Продукт четвертий: ковбаса. При щоденному вживанні ковбаси і сосисок в організмі буде розвиватися дефіцит інсуліну. Ризик розвитку діабету при цьому зростає майже вдвічі.

Продукт п’ятий: солодощі. Все залежить від їх кількості. Якщо з’їдається багато, це веде до набору зайвої ваги, а цей фактор сприяє появі діабету.

Продукт шостий: цукровмісні напої. Різні газовані води, пакетовані соки і алкоголь – все це істотно підвищує рівень глюкози в крові. У любителів таких напоїв ймовірність довести себе до діабету збільшується на 25%.