Скоро в школу: дніпрянам радять не затягувати з медоглядом

Школярі Дніпра перед новим навчальним роком проходять профілактичний медичний огляд. Нині це зробили майже 59 тис. дітей. Це практично 68% від загальної кількості учнів. Про це повідомила медична директорка Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 Жанна Нефьодова.

Профілактичний огляд можна пройти у свого сімейного лікаря чи педіатра, з яким укладено декларацію, у центрі первинної медико-санітарної допомоги. Краще це зробити до початку навчального року, оскільки на основі даних перевірки лікарі визначають, у якій фізкультурній групі займатиметься дитина. Якщо, наприклад, є патології зору, дають рекомендацію, за якою партою повинен сидіти учень. Огляд проводиться при одному із батьків або законних представниках дитини.

За словами Жанни Нефьодової, в її центрі профілактичний медичний огляд пройшли вже понад 90% учнів – це більш ніж 6 тис. дітей.

«Такі огляди є обов’язковими раз на рік і починаються вони у березні. Звісно, так званий пік припадає на літній період. Нині у нашому центрі ажіотажу не спостерігається. До 1 вересня ще є час, тому закликаємо усіх батьків не нехтувати цією вимогою і пройти медогляд зі своєю дитиною. Хто не встигне, зможе це зробити й пізніше. Таких дітей не відсторонюватимуть від навчання, але до уроків з фізкультури вони не допускатимуться», – наголосила медична директорка Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги №2.

Також Жанна Нефьодова нагадала: під час профілактичних обстежень школярів перевіряє не лише сімейний лікар чи педіатр. Якщо є показання, дитина перебуває на диспансерному обліку, її оглядають вузькопрофільні фахівці. Наприклад, діти 6-ти та 11-ти років мають отримати консультацію хірурга, офтальмолога, ортопеда, стоматолога та інших лікарів за показаннями. Дітей 14-ти, 15-ти та 16-ти років додатково оглядає психолог (за показаннями), ендокринолог, а дівчат – ще й гінеколог. Крім цього, усі школярі проходять пробу Руф’є, за допомогою якої визначають функціональні можливості серцево-судинної системи.

«За результатами таких оглядів видаються довідки за формою №086-1/о та №086-2/о, де зазначаються всі рекомендації. Саме ці документи разом із карткою щеплень необхідно принести до школи», – додала Жанна Нефьодова.