Сьогодні – Міжнародний день корінних народів
Міжнародний день корінних народів світу відзначається щороку 9-го серпня, починаючи з 1995 року за рішенням Організації Об’єднаних націй. Саме в цей день у 1982 році вперше відбулось засідання Робочої групи з питань корінних народів, нагадує Укрінформ.
За даними ЮНЕСКО сьогодні у 90 країнах світу проживає близько 370 мільйонів представників корінних народів, які спілкуються на більш як 5 тисячах своїх етнічних мов і котрі дотримуються своїх культурних традицій.
День був заснований задля того, аби світова спільнота пам’ятала про необхідність проявляти турботу і солідарність з представниками корінного населення, якому досить часто на своїй прабатьківщині загрожує асиміляція, або ж вони піддаються різним формам дискримінації.
Цьогорічна тема Міжнародного дня корінних народів світу – 10-та річниця прийняття Декларації про права корінних народів.
Декларація є найбільш повним міжнародним документом з прав корінних народів. Вона містить в собі загальну угоду з прав корінних народів і засновує систему мінімальних стандартів для забезпечення їх виживання, благополуччя і поваги їх гідності. Адже корінні народи є хранителями багатого культурного розмаїття, носіями унікальних знань щодо утворення сталих умов життя і збереження біорозмаїття. Для примноження і використання цього потенціалу необхідно забезпечити інклюзивну і справедливу якісну освіту для всіх.
В Україні прийнято вважати, що її етнонаціональну культуру складають українська нація, корінні народи та національні меншини. Єдиного і чіткого визначення поняття «корінний народ» наразі не існує. До корінних народів України зазвичай зараховують: кримських татар, гагаузів, кримчаків, караїмів та кримських греків.
Цього року Україна вдруге відзначатиме Міжнародний день корінних народів світу на офіційному рівні. Організатором заходів є Міністерство інформаційної політики України спільно з Меджлісом кримськотатарського народу та іншими організаціями.