Сьогодні у Каннах відкривається 72-й міжнародний кінофестиваль

У французькому місті Канни 14 травня відкривається 72-й міжнародний кінофестиваль. Його відкриють новим фільмом Джима Джармуша «Мертві не вмирають». Почесну Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю вручать французькому акторові Алену Делону. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Україна в конкурсних програмах буде представлена двома стрічками. У програмі «Особливий погляд» в Каннах побачать фільм «Додому» кримськотатарського режисера Нарімана Алієва, а в програмі короткометражних фільмів – роботу Декеля Беренсона «Анна», над якою працювали кінематографісти України, Ізраїлю та Великої Британії.

Вперше Каннський фестиваль відбувся в далекому 1946 році. З того часу він не раз змінювався і трансформувався, поки не перетворився на один з найпрестижніших заходів світу кіно, пише «Укрінформ».

Ідея проводити фестиваль належить французькому режисерові Філіпу Ерлангера і кінокритикам Емілю Вюйєрмоз і Рене Жану. Перший фестиваль був запланований на 1939 рік, але так і не відбувся через початок Другої світової війни.

Головну нагороду кінофестивалю стали називати Золотою пальмовою гілкою, або Palme d’Or в 1955 році, коли її дизайн створила французька художниця-ювелір Люсьєн Лазон.

Фестиваль у Каннах триватиме до 25 травня. Головою журі є мексиканський кінорежисер Алехандро Гонсалес Іньярріту.