Унікальний музей-басейн відкрився після ремонту у Франції (Фото)

У місті Рубе, що на північному заході Франції, після реконструкції відкрився Музей мистецтва та промисловості, також відомий як “Басейн” (La Piscine).

Неординарний музей розташовується в будівлі колись найкрасивішого французького басейна й має колекцію з понад 70 тисяч творів мистецтва, серед яких роботи Пікассо, Ді Роза й швейцарського скульптора Джакометті, пише “Укрінформ” з посиланням на Lonely Planet.

Дійсно розкішна будівля басейну в стилі арт-деко всередині освітлюється гігантськими вітражними вікнами, які символізують сонце, що сходить і заходить, а його периметр оточений мармуровими статуями.

Збудований 1932 року басейн припинив свою роботу в 1985-му. А в 2001 році в будівлі розмістився Музей мистецтва та промисловості, який набув чималої популярності. Очікувалося, що спочатку La Piscine прийматиме 60 тисяч відвідувачів на рік, але цей показник збільшився до 200 тисяч. З моменту відкриття тут побувало понад три мільйони осіб, а Journal des Arts назвав його найкращим музеєм мистецтв у Франції за межами Парижа.

У межах 18-місячного розширення та реконструкції територія музею збільшилася до 86 тисяч кв. м, а до експозиції додалися ще три галереї.

В музеї щорічно проводиться близько 15 тимчасових виставок. Його основна колекція XIX і XX століть включає роботи Джакометті, Родена й Пікассо, а також картини, кераміку, ювелірні вироби, скло й меблі. В ньому також відбуваються виступи й покази мод.