Спекотна весна в одному з музеїв Дніпра (Фото)

У 2017 Музей українського живопису робить ставку на кращих представників сучасної художньої київської школи. І вже з 5 квітня дніпровці матимуть можливість познайомитися з творчістю Матвія Вайсберга, Олексія Малих, Валерія Шкарупи та Леоніда Берната. Кожен має власне концептуальне мислення, енергетичне наповнення, свою тематику.

Матвій Вайсберг представить проект «Стіна» — це революція гідності очима художника. Стіна – це звернення до людей, спроба об’єднати небайдужих незалежно від прописки, національності та рідної мови. Експозиція, яку бачив Берлін, Лондон та Нью-Йорк. Правда крізь серце, муки й сльози…

Вайсберг

Малих Олексій – майстер живопису та левкасу представить скульптурну серію «Ровер для Повітрулі». Лейтмотивом проекту автор заявляє усім в очі й вуха – кожна жива істота має права на крила! Малих у  мистецтві десь посередені між суворо-провінційним мистецтвом та не зовсім веселим наївом. Малих – трансформує космічну енергію. Зцілює хворих, веселить серце здоровим. Кажуть від дотику до його живопису можна навіть завагітніти. Малих не робить кар’єру, не має титулів, звань чи орденів. Художник вважає: «У поета повинна бути не кар’єра, а доля», повідомляють у прес-службі музею.

Олексій Малих

Валерій Шкарупа – представлятиме проект «Мангри». Це емоційно-чуттєва та культурна еквілібристика живопису. Мистецтво, що дозволяє бачити, відчувати внутрішній світ людини, яка незахищена у великому Всесвіті. Валерій Шкарупа художник архаїчний наскрізь.  Він робить так, що стародавній світ архаїки, мерехтить навколо актуальних проблем сучасного світу. Він — «полінезійський» художник. Розкладає свої поліптихи, повні загадкових символів та древніх знаків, як чаклун розвішує магічні аксесуари. Він  завжди з прихованою недовірою ставиться до символів-знаків давно сгинувших культур: «Жили вони тоді, чого тепер тривожити? Просто холодна гра розуму?»…

Шкарупа

Леонід Бернат — художник, що змішує православні, радянські та казково-світські, образи. Дотепний комбінатор, насмішкуватий деструктор, одухотворений міфотворець. Балансує між елітними знаннями і живими враженнями від репродукцій у журналах. Художня мова, цього химерного казкаря із дитячим поглядом на життя зачаровує. Його левкаси коштують великих грошей і за ними клієнти вишукуються у черги.  В його роботах завжди присутній артистизм. Художник відчуває попередні естетичні епохи як витоки своїх власних пластичних пошуків і тепер у своїй творчості створює особливий світ, видимий лише йому, – несподіваному спадкоємцю особливих знань попередніх майстрів.

Леонід Бернат