Стрес сприяє розвитку хвороби Альцгеймера

Люди, які багато переживають, хвилюються та нервують, більш схильні до хвороби Альцгеймера в похилому віці, повідомляють дослідники з Медичного центру Університету Раш (США).

Хвороба Алцгеймера – найпоширеніша форма деменції, нейродегенеративне захворювання, що вперше було описано німецьким психіатром Алоїсом Альцгеймером у 1906 році. Як правило, цю хворобу виявляють у людей старше 65 років, але існує і рання хвороба Альцгеймера – рідкісна форма захворювання, повідомляє «Живи активно!».

Перші симптоми часто плутають з проявами старіння або реакцією на стрес. Найбільш ранні когнітивні труднощі виявляються у деяких людей при детальному нейрокогнітивному тестуванні за вісім років до встановлення діагнозу.

Згодом хвороба прогресує, що проявляється зниженням пам’яті і агнозією. Здатність до незалежних дій поступово знижується. І вже на останній стадії хвороби Альцгеймера пацієнт повністю залежить від сторонньої допомоги.

Група вчених досліджувала 1064 чоловіків і жінок старше 65 років щодо їхньої схильності до стресів і переживань. У тих, хто постійно знаходився під дією стресів, ризик розвитку хвороби Альцгеймера наступні 3–6 років був удвічі більший, на відміну від тих, хто менше піддавався стресам.