У Дніпрі активізувалися телефонні хулігани

Останнім часом у Дніпрі почастішали повідомлення про замінування будівель. З початку року надійшло 14 хибних викликів. Зазначають в ГУ НП в Дніпропетровській області.

«Порівняно з аналогічним періодом минулого року сьогодні в поліції зареєстровано на 4 більше повідомлення про мінування. Так, днями було «заміновано» апеляційний господарський суд. Як правило, у відповідь на такі повідомлення залучається багато сил і засобів поліції, співробітників вибухотехнічної служби, кінологів. На кожне повідомлення ми виїжджаємо, проводимо роботи по виявленню вибухонебезпечних предметів. Обстеження займає багато часу — від години-двох до цілого дня, в залежності від території», — розповів начальник кримінального сектору Дніпровського відділу поліції Андрій Довгун в медіа-центрі «Інформатор».

Щоразу після повідомлення про мінування співробітники поліції евакуюють людей з будівлі, зриваючи таким чином роботу підприємств та виробництв.

Нещодавно в патрульну поліцію надійшло повідомлення про «замінування» станції метро на проспекті Дмитра Яворницького. Як розповів Андрій Довгун, чоловіка, який повідомив про неправдиве замінування, вже знайшли — ним виявився житель Київської області.

Як правило, люди повідомляють таку дезінформацію з кількох причин: з хуліганських спонукань або з метою зірвати будь-який захід. Основна маса подібних повідомлень надходить від людей з психічними відхиленнями.

У більшості випадків поліція знаходить людей, що повідомляли про мінування. Так, з початку 2017 року в поліцію надійшло 14 хибних викликів, у восьми випадках ті, хто дзвонив, були знайдені.

За неправдиве повідомлення про мінування передбачена кримінальна відповідальність за ст. 259 ч.1, яка передбачає покарання від 2-х до 6 років ув’язнення. Однак, це стосується тільки психічно здорових людей. Для тих, у кого діагностовано психічні відхилення, покарання м’якше. Їм за рішенням суду призначається примусове лікування.

«З такими речами (помилковими повідомленнями про мінування) не варто жартувати. Співробітники поліції, кінологи, співробітники вибухотехнічної служби відволікаються, і, замість того, щоб  надавати жителям міста допомогу, займаються пошуком неіснуючих вибухонебезпечних предметів. За неправдиву інформацію передбачена кримінальна відповідальність. Подібні жарти може обернутися реальним терміном», — попередив він.