У Дніпрі через війну тисячі тварин стали бездомними (відео)

У Дніпрі тисячі тварин стали бездомними через війну. Деяких чотириногих і птахів волонтерам доводиться буквально звільняти із закритих квартир і будинків. Деяких просто залишають на вулиці.

Таких тварин у Дніпрі приймають у притулках. Але, як зазначають волонтери, є чимало охочих взяти собі покинутих кішок і собак. Крім того, українським домашнім улюбленцям вже готові надати притулок навіть за кордоном, повідомляють “Факти”.

В одному з місцевих невеличких притулків з початку війни опинилися з десяток котів, власники яких теж поїхали. Найпершим сюди потрапив дворічний Біляшик, дуже красивий білий кіт з прекрасним характером.

Читайте нас в телеграмм-канале t.me/vestidpua

За словами власниці притулку Інеси Капінус, Біляшика залишила прямо в під’їзді дівчина-іноземка, яка поїхала ще в перший день війни. Тварина дуже сумувала, весь час намагалася вийти, кричала.

У притулок Біляшика принесли сусіди два тижні тому. Потім тут прийняли ще десять нових тварин.

Волонтери боялися, що собак буде більше і вони не впораються з напливом. Але ситуація склалася зовсім по-іншому. Люди стали активно допомагати їжею і забирати собі новоприбулих покинутих тварин.

Зараз у притулку їх більше 100. Десять котів вдалося прилаштувати. Волонтери кажуть, що дуже важливо зробити це швидко. Тому що домашні тварини, коли потрапляють у притулок, дуже стресують.

“У нас була недавно абіссінська кішка. Порода недешева. Ми з’ясували, що їй десять років. Її господарі теж поїхали. Так вона кілька днів взагалі не їла, не пила, сиділа відвернувшись”, – розповідає Інеса Капінус.

За її словами, частині котячих з цього притулку погодилися надати притулок волонтери з Польщі. Там, кажуть, дуже багато сімей хочуть врятувати від обстрілів українських тварин.

Волонтери розуміють, що для багатьох з них – це реальний шанс знайти домівку.