У Дніпрі створили незвичайну інсталяцію (Фото)

16 травня, у День вишиванки, у Дніпрі створили велику інсталяцію «Генетичний код нації». Конструкція розміром 1,7 на півтора метра та вагою 300 кг складається зі 136 дерев’яних брусків, які розмалювали етнічним візерунком вихованці та керівники гуртків закладів позашкільної освіти міста. Повідомляють у прес-службі міської ради.

Ідея створення інсталяції належить вихованцям і керівникам гуртків станції юних техніків. Діти ретельно готувалися до сьогоднішнього заходу. Вони спочатку зробили невеличкий макет, а сьогодні вже створили та розфарбували саму конструкцію. Це орнамент, який символізує творчість, розвиток людини, а також благодать родини.

Долучилася до розпису інсталяції й Марго Баришева. Дівчина відвідує гуртки петриківського розпису та вишивки у Палаці дітей та юнацтва.

«Усі з гарним настроєм, лунають українські пісні. Така чудова, святкова атмосфера. Загалом створенням цієї інсталяції популяризуємо українські традиції, зокрема вишивку як один із видів народного декоративного мистецтва українців», – розповіла юна дніпрянка.

Створювали інсталяцію-вишиванку на майданчику біля пам’ятника О. Полю. Там само організували й майстер-класи з вишивки. Всі охочі під керівництвом викладачів гуртків, центрів позашкільної роботи могли освоїти найпростіші елементи народної вишивки та зробити для себе оберіг – вишиту хустинку.

Участь у майстер-класі взяла і Ксенія Петріна, яка менш ніж за годину вишила собі хустинку.

«Це оберегова річ. На хустинці візерунок зірки. Зовсім нескладна техніка. Це українські шви, не хрестик. Вишила за один раз без зупинки із замкненим колом. Кажуть, що такий орнамент має сильну енергетику», – додала дівчина.

Інсталяцію-вишиванку «Генетичний код нації» створили за годину. Спочатку вона прикрашатиме хол Дніпровської міської ради, а згодом її планують передати до Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького.