У Дніпрі до музею повернулася картина-легенда (фото)

У Дніпрі до експозиційної зали художнього музею на своє особливе місце нарешті повернувся найбільш «подорожуючий» твір колекції — картина Марії Башкірцевої. Минулого року робота «В студії» вирушила за океан. Спочатку вона потрапила до США, а потім картина стала окрасою виставки «CLOSE-UP» в Музеї Фонду Бейлер (Рієн, Швейцарія). Про це повідомляють на сторінці мзею у соціальній мережі.

картина Марії Бакірцевої_художній музей

Виставковий проєкт об’єднав твори дев’яти відомих художниць з різних країн світу, які займають чільне місце в історії мистецтва періоду від 1870 року й до наших днів. Приємно, що картина Марії Башкірцевої стала в один ряд з роботами таких мисткинь, як Берта Морізо, Мері Кассат, Паула Модерсон-Беккер, Лотте Лазерштайн, Фріда Кало, Еліс Ніл, Марлен Дюма, Сінді Шерман та Елізабет Пейтон.

Полотно художниці українського походження чудово вписалося до кола творів, об’єднаних виставковою концепцією, зосередженою на зображенні людської фігури: від автопортрета до найрізноманітніших форм портрета, адже саме це доволі промовисто — ніби крупним планом — відображає погляди художниць на їхнє оточення та бачення себе у часі.

картина Марії Бакірцевої_художній музей

Тож, відтепер картину Марії Башкірцевої можна побачити на звичному місці поміж творів експозиційного блоку, присвяченого вітчизняному мистецтву ХІХ ст. Вона знову готова повідати вам свою цікаву історію. Поспішайте на зустріч з легендою.