У Дніпрі – книжкова новинка (Фото)

У дніпровському видавництві «Пороги» побачив світ перший том проекту, започаткованого спортивно-оздоровчим центром «Тригол» Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України, що цього року відзначає свій 60-річний ювілей, — «Літопис сільського спорту Придніпров’я «Фізкульт-толока від Володимира Сороки».

Доволі форматне видання (484 сторінки, більш як 400 світлин) насичене різноманіттям жанрів: тут і нариси про ветеранів та ентузіастів сільського спорту, і замальовки, й есе, і звіти про змагання, і статистика, і гумор із сатирою, і поезія… У книзі поетапно відслідковуються найважливіші колосівські феєрії — обласні сільські спортивні ігри, Кубок народної газети Дніпропетровщини «Зоря» з футболу, всеукраїнські старти тощо. Назагал у планах засновника проекту магдалинівця Володимира Сороки — випуск семи подібних томів. Віримо, що йому вдасться втілити задумане у життя!

Зазначимо, що перший том «Літопису сільського спорту Придніпров’я» так міг би й пролежати років сто в архіві амбітного журналіста, якби йому на допомогу не прийшла людина, яка зрозуміла важливість і цінність проекту, вклавши кош­ти у підготовку і друк видання, аналогів якому, до речі, немає в українській спортивній журналістиці. Ця Людина — голова Асоціації фермерів та землевласників Дніпропет­ровської області, депутат обласної ради Анатолій Іванович Гайворонський. Йому й надаємо слово.

Анатолій Гайворонський: «На сільській фізкульт-толоці ми плекали любов до рідної землі!»

— Всі ми вийшли із дитинства. З улюблених дитячих забав, ігрищ, одним із найулюбленіших з яких, звісно, був футбол. Родом я із Спаського, що на Новомосковщині, у нас на той час не було ні спеціалізованих шкіл, ні секцій, тож ми, сільські Пеле і Гаррінчі, Джорджі Бести і Герди Мюллери, експромтом збирались на вигоні й з величезною насолодою ганяли шкіряну сферу до самої темряви, забивали у ворота умовних cупротивників голи, сперечались, доводили один одному, що ми чогось та варті. Саме там, на отій образній фізкульт-толоці, ми мужніли, загартовувались як фізично, так і духовно, плекали у собі любов до рідної землі. Я не випадково акцентувався на останньому — любові до рідної землі. Хіба я, зовсім юний, міг тоді заглянути в майбутнє, розпізнати свою долю. Але так склалася «мозаїка» мого буття, що саме із землею, хліборобською професією я й пов’язав свою долю. Хіба я міг тоді подумати, що оті перші спортові уроки, своєрідні іспити на міцність характеру, на поступливість, на дружбу, зрештою, не просто знадобляться у дорослому житті, але й стануть визначальними — справжнім дороговказом. Дивлюсь на своїх колег, друзів, які теж звалили на свої плечі нелегкий хліборобський хрест, переймаються, аби усі ми були з хлібом і мали до хліба, трудяться, не шкодуючи себе, і думаю: а чи видюжили б вони, мої побратими, Творці Зерна, якби не отой спортовий «фундамент», закладений у дитинстві на сільських толоках, не отой стрижень, який ми викували у дитячій борні?! Коли журналісти звернулись до мене з пропозицією допомогти випустити книгу-літопис про сільський спорт Дніпропетровщини, про патріархів оздоровчого руху із глибинки, я не вагався ні хвилини. Знаю чимало таких людей, викладачів і тренерів із периферії, очільників фізкультурних «вогнищ», які трудились і трудяться, не покладаючи рук, вкладаючи у душі своїх вихованців любов до спорту і гарту, до Вітчизни (це — найперше!..) й отримуючи за це копійки! Багатьох таких самовідданих фахівців, ентузіастів своєї справи, на жаль, на цьому світі вже немає. То чому б не залишити про них пам’ять, не розповісти тим, хто обійшов увагою своїх феноменальних земляків, яку славну спадщину вони нам залишили. Який приклад показали. Залишається лиш продовжити їхні починання, зробити оздоровчий процес у сільській глибинці глибинним і конструктивним. Вірю, що так у майбутньому й буде. Бо ми, українці, — сильна і розумна нація! Ми подолаємо усілякі труднощі, здолаємо ворога не лише зовнішнього, прийшлого, але й внутрішнього, а саме — лінощі, неповагу до праці і традицій інших, до діянь наших попередників, наших предків! Ми виплекаємо Зерно Істини, і в цьому, безумовно, нам усім допоможе гарт і здоров’я, духовний і фізичний складники! Бережіть себе!

 

Головне фото: Pixabay