У Дніпрі комунальні служби активно розчищають колектори

У Дніпрі комунальники активно прочищають колектори по місту та канал Гнилокиш. Один із колекторів розташований по Донецькому шосе в районі будинків 106-124. Він не працював ще з моменту його будівництва в радянські часи. Але в 2020 році міська влада добудувала відсутню частину колектора. Наразі комунальники активно його прочищають та приводять до робочого стану.

«Колектор дуже сильно засмічений: щоб ви розуміли, колодязі тут досить глибокі, і коли наші робітники чистили їх в районі будинків 116-124, у них склалося враження, що там поряд шиномонтаж раніше був, вони стільки коліс звідти дістали, що до цього такої кількості вони ніде в місті не діставали. Труби були забиті майже повністю. Роботи дуже багато, але ми сподіваємось за найближчий місяць ці труднощі подолати», – зазначив заступник начальника КП «УРЕА» з гідротехнічних споруд та інженерного захисту Михайло Ступак.

Слюсар КП «УРЕА» ДМР В’ячеслав Беляєв також додав: «Наразі ми проводимо роботи з утримання каналу, аби він був у належному стані. Як бачите, спеціальною машиною під тиском ми ліквідовуємо локальні засмічення з труб».

У той же час інша бригада комунальників ліквідовує засмічення каналу Гнилокиш. Раніше багато мешканців приватного сектору після рясних дощів страждали від підтоплення. Але наприкінці 2021 року комунальники повністю прочистили канал і таким чином змогли знизити рівень води від 0,5 м до 1 м. Місцевий мешканець Геннадій Зубалевич проживає у приватному секторі недалеко від Гнилокишу. Каже, неодноразово його будинок страждав від рясних дощів.

«Річку Гнилокиш нарешті почистили, адже до цього вона для нас була як кістка в горлі. Наразі рівень води знизився, і ми забули, що таке затоплений двір. У нас вперше за останні шість років у підвалі було сухо. Крім цього, нам ще й зробили ділянку дороги до віадука, адже раніше тут також у зливу автівки плавали. Наразі і ця проблема повністю вирішена», – зазначив пан Геннадій.