У Дніпрі на межі загибелі унікальна колекція рослин

У Дніпрі екзотичні рослини Ботанічного саду ДНУ – на межі загибелі. Через постійні відключення електроенергії температура в оранжереї саду всього 10 градусів тепла. Це загрожує загибеллю десяткам теплолюбних рослин з усього світу, повідомляє «Міський сайт«.

В оранжереї для нормального розвитку рослин температура має бути близько 25-27 градусів. Директор Ботсаду ДНУ імені Гончара Анатолій Кабар розповів про причини цієї ситуації та її можливі наслідки.

– Які рослини вже постраждали від цієї ситуації?

— Багато хто. Дуже багато. Але найстрашніше може статися, якщо відключення електроенергії будуть глобальнішими, а на вулиці буде нижче мінус п’яти градусів.

— Якісь рослини вже загинули?

— Курчат рахують по осені, а рослини — весною. Навесні збитки будуть зрозумілі.

— ДНУ якось намагається вирішити цю ситуацію?

— Вини університету в цьому немає. Керівництво мене, дякувати Богові, підтримує повністю. Але… Війна та її наслідки. Насамперед — перебої з електрикою. Навіть насоси котельні без неї не працюють.

— І який вихід із цієї ситуації?

— Намагаємося знайти електрогенератори. Необхідні потужністю мінімум – 10 кВт, але краще – 50. Бензиновий або дизельний. На випадок позапланових вимкнень.

Університет теж робив запит до Кабінету Міністрів та МОНУ, але коли це буде – незрозуміло. Тож увів нічні чергування на випадок відключень.

Разом із усіма співробітниками Ботсаду та ДНУ віримо, що унікальну колекцію рослин вдасться зберегти.