У Дніпрі планують створити історико-культурний комплекс міжнародного значення

У Дніпрі працюють над створенням історико-культурний комплекс міжнародного значення – козацьке містечко Самарь та музей археології та етнографії міста. Про це дослідники та історики говорили 5 грудня під час круглого столу «Місто Самарь – козацький попередник Дніпра».

Директор КП «Агентство розвитку Дніпра», кандидат історичних наук Володимир Панченко зазначає, що завдяки козацькій Самарі Дніпро має великі можливості стати потужним туристичним центром.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«Історики та експерти, які сьогодні присутні на круглому столі пропонують підійти до відтворення унікальної пам’ятки – козацького містечка Самарь, з європейської точки зору, тобто якщо там був прадавній металургійний цех або госпіталь часів турецьких війн, дослідники пропонують їх відтворити, аби наглядно показати туристам та містянам, що було на нашій землі у давні часи», – розповів Володимир Панченко.

Наразі у Дніпровській міській раді планують взятися за концепт розбудови історико-культурного комплексу міжнародного значення. Володимир Панченко зазначив, що загалом втілення проекту у життя може зайняти декілька років, проте козацьки «Чайки» будуть перевозити гостей Самари вже наступного року.
Окрім цього планується створення археолого-етнографічний музей Дніпра, у якому будуть представлені експонати, знайдені на території сучасного міста.

«Міська рада Дніпра виділяє приміщення на пр. Богдана Хмельницького для створення археолого-етнографічного музею. На території Дніпра було знайдено безліч артефактів, з якими мешканці нашого міста повинні мати можливість ознайомитись. Експозицію планують відкрити наступного року», – розповів директор КП «Етнографічні парки Дніпропетровська», кандидат історичних наук Дмитро Каюк.

«Козацьке місто Самарь досліджували близько 12 років. Питання року заснування міста Дніпра завжди цікавило і дослідників, і пересічних громадян, вивчення містечка Самарь дає нам підґрунтя для ствердження, що територія сучасного міста Дніпро була заселена ще у 14 столітті», – доктор історичних наук, заслужений професор ДНУ ім. О. Гончара Ірина Ковальова.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь