У Дніпрі представники громадських організацій зібралися на Форумі

У Дніпрі відбувся ІІ Форум «Громадянське суспільство Дніпропетровської області. Розвиток та взаємодія». На заході зібралися представники громадських організацій різних напрямів. Директор ГО «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» Тетяна Карельська в інтерв’ю «Вістям» розповіла про певні моменти підготовки форуму.

Сесія, дискусії, секції…

— Що організатори форуму запропонували учасникам саме для планування подальшої роботи?

— По-перше, — проведення стратегічної сесії «Створення плану реалізації у 2019 році Програми сприяння роз­витку громадянського суспільства у Дніпропетровській області на 2017-2020 роки». Її модератором був Олексій Літвінов. Завдяки спільній роботі, учасники шукали відповіді на найак­туальніші запитання. Зокрема, що потрібно для ефективної спів­праці ОГС з органами влади, більш активної взаємодії з громадянами; за яких умов організація має право на участь у конкурсі проектів за бюджетні кош­ти; без яких тренінгів не обійтись; що сприяє підвищенню рівня громадянської освіти, налагодженню співпраці з бізнесом, ЗМІ. Також учасники сесії порушили питання про підвищення ефективності участі громадськості у формуванні та реалізації політики; дієвості громадських рад і вибору ІТ-рішень, найбільш потрібних для організації громадянського суспільства. Результати роботи за столами були представлені та передані оргкомітету форуму і мають стати основою для планування та реалізації подальших заходів.

— Які ще інструменти обговорення були задіяні?

— Після завершення сесії учасники форуму продовжили роботу у так званих панельних дискусіях, які перед­бачили відкрите обговорення поміж ними та запрошеними експертами таких трьох тем: «Робота з молоддю», «Активізація місцевих громад», «Робота з людьми, які опинилися у кризових ситуаціях». Відповідно, модераторами цих тем були Кристина Видашенко, Олексій Літвінов, Владислав Макаров, а спікерами першої теми: заступник начальника управління молоді і спорту — начальник відділу у справах молоді Влади­слав Яцук; від ГО «Арт-Мост» — Георгій Бекмурзін. Асоціацію екстремальних видів спорту представляв Максим Семенов, а ГО «Даруємо радість» — Ольга Шелест.

Другу тему висвітлили: начальник відділу з питань регуляторної політики управління з питань розвитку адміністративних послуг департаменту економічного розвитку ОДА Наталія Алєксєєнко; від ГО «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» — Віталій Моргун; ГО «Український центр соціального партнерства» — Віталій Жеганський; ГО «Дніпров­ський координаційно — експертний центр з питань регуляторної політики» — Олексій Андрєєв. Спікерами третьої дискусійної теми стали: представник управління з питань учасників АТО ОДА Владислав Турський; заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА — начальник управління трудових відносин, зайнятості населення та умов праці — Юрій Петренко, а від громадських організацій — Валентина Проніна, ГО «Ріка життя»; Лариса Скрипченко, ГО «Від мрії до дії»; Микола Саляєв, ГО «Асоціація незалежних фахівців «Простір людини».

Ще одна форма обговорення — секції. Для учасників це були гра «Аніматор демократії» з модератором Оленою Зимою (ГО «Нове бачення»); ток-шоу «Діалог як інструмент взаємодії», модератором якого був Роман Бабич, ГО «Всеукраїнська асоціація «Активне громадське мислення»; презентація «Інструменти громадського контролю» з модераторами Олексієм Літвіновим, ГО «Інститут Громадської Експертизи» та Олексієм Андрєєвим, ДОГО «Дніпропет­ровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики».

Зокрема, у доповіді Олексія Андрєєва йшлося про проблеми доходної та видаткової частин об’єднаних територіальних громад регіону. Ілюстрацією став буклет із візуалізованою інформацією щодо бюджетного процесу Васильківської ОТГ 2018 року, яку надали мовою, доступною для розуміння пересічних громадян. За відгуками учасників, цього­річний форум повніс­тю виправдав їхні сподівання.

Поліна Дмитрієва,

фото з архіву Тетяни Карельської