У Дніпрі презентували колекцію марок американського професора

У Дніпрі, у Бібліотеці української діаспори імені Джона Маккейна, презентували відскановану колекцію марок Володимира Пилишенка, які присвячені українському визвольному руху проти радянського режиму.

«Тут є ті книги, які були довгий час заборонені за радянських часів. Більшість з них видані закордоном. Неодноразово наголошували, що вони відкривають приховані сторінки історії. Презентовані марки, привезені із США, з колекції Володимира Пилишенка, який, власне, і передав сюди свою бібліотеку. Колекцію марок сканували, щоб не лише дніпряни могли з ними ознайомитися, а й люди з інших міст і держав. До речі, вже маємо на це запит. Тому співробітники бібліотеки їх опублікують, і широкий загал з ними може ознайомитися», — сказала директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання міської ради Дар’я Біла.

В оцифровуванні, скануванні колекції презентованих марок брав участь історик Вахтанг Кіпіані. На презентації він розповів про Володимира Пилишенка, який передав свою бібліотеку до Дніпра, а також про його батька — Василя Пилишенка, одного з творців українського Чорноморського флоту Військового-Морських сил України.

Водночас, історик Олег Репан зазначив: «Професор Пилишенко був ще й філателістом. Під час перебування у Рочестері, коли розбирали його книги, виявили дві великі коробки з марками. І родина дала згоду на те, щоб саме вони були у Дніпрі і стали доступними людям. Це ті марки, які пов’язані з Україною. Очевидно, ця колекція підсилить звучання книжкової колекції, що представлена у бібліотеці».

Упродовж заходу була також онлайн-зустріч з Орисею Пилишенко та Катею Кольцьо — доньками Володимира Пилишенка, які, серед іншого, говорили і про роль української діаспори у зберіганні культури України.