У Дніпрі вчителів навчають надавати домедичну допомогу

У Дніпрі тривають тренінги з надання першої домедичної допомоги в умовах різних надзвичайних ситуацій, які організували інструктори комунального підприємства «Госпітальєри Дніпра». Нині черговий етап навчань проводиться для вчителів шкіл. Загалом такі практичні інструктажі вже пройшли для 1,5 тис. освітян Дніпра. Повідомляють у прес-службі міської ради.

«Уже майже два місяці триває черговий етап таких тренінгів для учителів, під час яких з-поміж іншого показуємо, навчаємо, як зупиняти критичну кровотечу, прочищати ротову порожнину, відновлювати дихання, як правильно надавати першу допомогу серцево-судинної реанімації, а також перших дій при травмах грудної клітини, інсультах, судомних синдромах, втраті свідомості тощо. Курс триває день. Він поділений на два блоки: теоретичний та практичний. Тобто після прослуханої інформації слухачі відпрацьовують теорію на практиці за допомогою спеціального обладнання. Після – видаємо відповідні сертифікати. Словом, такі заняття є вкрай необхідними для освітян, оскільки вони постійно працюють з великою аудиторією дітей і ніхто не застрахований від різних подій чи надзвичайних ситуацій», – розповів інструктор КП «Госпітальєри» Сергій Федоров, проводячи навчання для вчителів різних шкіл на базі навчально-виховного комплексу № 120.

Серед слухачів курсу і вчителька школи № 6 Наталія Клименко, яка схвалює проведення таких практичних навчань: «Деяку інформацію про надання першої домедичної допомоги знала ще з часів навчання у виші, але зараз інструктори нам так все детально розповідають, демонструють. А загалом дуже добре, що для вчителів організовано такі тренінги, оскільки педагог обов’язково повинен вміти надати першу допомогу і дитині, і дорослому при різних критичних ситуаціях до приїзду швидкої. При цьому не розгубитися і діяти швидко. Важливим є те, що інструктори не просто розказують, а й дають можливість відпрацювати теоретичний матеріал з використанням сучасного приладдя. Наприклад, уже навчилася правильно накладати шину для зупинки кровотечі. Добре, що все так комплексно організовано».

Працівниками КП «Госпітальєри Дніпра» є сертифікованими інструкторами – парамедики з досвідом надання допомоги пораненим у зоні бойових дій. Вони проводять навчання з надання першої домедичної допомоги потерпілим у різних ситуаціях. На сьогодні такі курси пройшли понад 2 тис. працівників різних галузей, у тому числі медиків, освітян тощо.