Як дніпровський університет зустрічав своїх першокурсників (Фото)

Вчора у першокурсників Університету митної справи та фінансів свято – вони стали студентами. Привітати новачків зібралися усім навчальним закладом – як завжди, з концертом, напутніми добрими словами та побажаннями. Побувала на заході й журналіст «Вістей».

Багата історія

Для кожного студента цей день незабутній. Попереду – цікаві роки навчання, нових звершень, досягнень, отримання досвіду дорослого життя. Підтримати та привітати першокурсників Університету митної справи та фінансів зібралися студентська спільнота, батьки, викладачі, керівники закладу, почесні гості – представники іноземних держав, міжнародних освітніх центрів. Урочисту посвяту відкрив яскравий колектив барабанщиць вишу, лунали пісні у виконанні лауреата фестивалю «Студентська весна» університетського жіночого вокального колективу «Олівія».

З напутніми словами до новачків у студентських лавах звернувся ректор навчального закладу Дмитро Бочаров. «Наш університет має багату історію. Нам є чим пишатися, – зазначив він.  – Тільки в митних органах країни з 10 тисяч працівників працюють близько 2 тисяч наших випускників. Наш навчальний заклад готує митників за міжнародними стандартами Всесвітньої митної організації. Тут навчаються вихідці з 18 держав світу. У стінах університету працюють навчальний центр Всесвітньої митної організації Європейського регіону, українсько-польський, українсько-бразильський, українсько-арабський центри, а також центр журналістики та медіакомунікацій. Незабаром відбудеться відкриття українсько-індійського центру та цент­ру співробітництва з країнами Африки, що перетворить виш на потужний міжнародний освітній центр. Бажаю першокурсникам наполегливості в здобутті знань, творчих успіхів, можливостей повною мірою проявити свої таланти». Дмитро Бочаров вручив символічний студентський квиток першокурсникам.

Нелегкий відбір

Університет митної справи цього року став одним із лідерів серед вишів за результатами набору слухачів. На посвяті зібралися 1400 майбутніх бакалаврів та магістрів. Абітурієнти обрали 19 престижних спеціальностей, у тому числі відкриті цього року – «Маркетинг», «Філологія», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Психологія», «Журналістика».  Остання – стала поштовхом для початку нової роботи – відкриття Центру журналістики та медіакомунікацій, що відбулося на початку літа.

Голова Правління обласної журналістської організації , заслужений журналіст України Олексій Ковальчук тоді зауважив, що журналістська спілка охоче відгукнулася на пропозицію спів­праці. Цього року 47 студентів  витримали нелегкий відбір, аби отримати журналістську професію, – не лише ЗНО, але й творчий конкурс, яке оцінювали викладачі й члени Спілки журналістів. За словами директора Цент­ру журналістики та медіакомунікацій, заслуженого журналіста України Миколи Павленка, мета центру – максимально наблизити підготовку слухачів до конкретної реальної роботи.

«Ми будемо проводити майстер-класи з медіамайстерності, які можуть відвідати не лише студенти, але й усі бажаючі, – розповів він. – Викладатимуть їх найкращі журналіс­ти нашої країни – як центральних ЗМІ, так і регіональних.  Це люди, які добре знайомі зі світовими міжнародними стандартами журналістики. Ми хочемо, аби майбутній журналіст навчився думати, а не лише виконувати функцію передавача інформації. Хочу побажати першокурсникам  критичності, допитливості та успіхів у навчанні».

Людмила Русанова, фото автора