У Дніпрі відкрили дев’яту мініскульптуру популярного проєкту (фото)

У Дніпрі відкрили дев’яту мініскульптуру популярного проєкту «Відчуй Дніпро» – «Катеринославська цегла». Її розмістили біля історичної будівлі Кафмана на вулиці Троїцькій, 3-Б. Скульптор «Катеринославської цегли» – В’ячеслав Ємельяненко. Допомагав її створювати мешканець Дніпра, краєзнавець, історик та фотограф Павло Маменко. Він зібрав понад тисячу старовинних цеглин, в яких відображена вся історія розвитку нашого міста та Катеринославської губернії.

мініскульптура_Катеринославська цегла

«Катеринославська цегла має більш ніж 230-річну історію. У 19 столітті цегляне виробництво стрімко розвивалося, і в 1864 році Катеринославська губернія вже мала 110 цегельних заводів. Катеринославська цегла має впізнаний червоний колір, вона дуже міцна. Це важлива частина історії нашого міста, яка тепер ще й відображена у мініскульптурі», – розповів під час відкриття Павло Маменко.

мініскульптура_Катеринославська цегла

У свою чергу Карен Агаджанян, автор проєкту «Відчуй Дніпро», зазначив, що цьогоріч у Дніпрі з’явиться ще 7 мініскульптур: «Рівно рік тому, також на День міста, ми відкрили першу мініскульптуру – міст Олександра Поля. Проєкт «Відчуй Дніпро», як ми і обіцяли, має продовження. Поки що не розкриватимемо усіх секретів. Але вже можемо сказати, що одна зі скульптур буде присвячена коту Василю з оповідання нашого земляка Олексія Крилова».

мініскульптура_Катеринославська цегла

Нагадаємо, в рамках проєкту «Відчуй Дніпро» у Дніпрі вже встановлено 8 мініскульптур: фанат «Дніпра», печиво «Дніпро», студентська заліковка, трамвайчик, дніпровська ракета, марафонець Дніпра, диригент Гурген Карапетян, міст Олександра Поля.