У Дніпрі відкрили виставку, присвячену прозаїку-земляку (фото, відео)

У Дніпрі, в музеї «Літературне Придніпров’я», відкрили виставку, присвячену нашому земляку, українському письменникові й перекладачеві доби «Розстріляного Відродження» Валер’яну Підмогильному. 2 лютого виповнилось 120 років з дня його народження у селі Чаплі Дніпропетровської області, повідомляє «Суспільне. Дніпро».

У 1920-і роки письменник працював саме в тій будівлі, де зараз знаходиться музей. Як розповіла наукова співробітниця музею Анастасія Теплякова, на виставці представлені експонати, пов’язані з біографією письменника-земляка.

Валер'ян Підмогильний_виставка

«Мабуть, найцікавіший експонат – це російсько-український фразеологічний словник. Виявляється Підмогильний був і мовознавцем теж, цей словник він уклав разом із Євгеном Плужником. Це чудова колосальна робота, перевидавали словник на початку 90-х», – сказала вона.

Також, за словами музейниці, на виставці показують його вірші до дружини, написані вже після засудження й перебування на Соловках.

«Він дуже переймався про сина. І взагалі був налаштований досить оптимістично. На Соловках працював, створив кілька нових прозових творів, перекладав, але, на жаль, ці твори не збереглися», – каже вона.
120-річний ювілей: у Дніпрі відкрили виставку, присвячену прозаїку-земляку Валер’яну ПідмогильномуСуспільне. Дніпро

Валер'ян Підмогильний_виставка

Окрім того, в експозиції представлені експонати, пов’язані із вшануванням пам’яті Підмогильного.

«Книга «Нащадок степу» – спогади про Валер’яна Підмогильного, і вона не випадкова розгорнута на цій сторінці. Це вірш Костянтина Дуба, нашого місцевого письменника, у якого сьогодні також день народження. Він присвятив Підмогильному вірш, народився з ним в один день і відчувається певний тісний зв’язок між цими поетами», – зауважила музейниця.

Вона каже, що творчий доробок Підмогильного не втрачає актуальності, багато цікавого й у біографії прозаїка, тому усіх охочих чекають на екскурсію експозицією.