У Дніпрі вперше відбувся фестиваль сучасної автокультури (фото)

У Дніпрі вперше відбувся всеукраїнський фестиваль популярної течії автокультури – Stance Fest «Смена сезона 2021». Що таке Stance? Як коментує Михайло Назаров, один з організаторів фестивалю та адміністратор автомобільного Adrenalin Club, «Stance – це занижений автомобіль». Відповідно, stance-культура – це культура машин з мінімальнім кліренсом (дорожнім просвітом автомобіля).

«Культура заниженого авто виникла у Японії, – продовжує Михайло. – Вона така ж відома, як і культура Дрифту (різновид гонок, але з екстремальними поворотами). Як відомо, Японія – маленька та острівна країна. Тому в неї дуже круті за поворотами дороги, ще й лівосторонній рух, тому перевищення швидкості суворо заборонено».

фестиваль сучасної автокультури

Таким чином, японські тюнери створили такі унікальні авто із вдосконаленим кліренсом.

«У таких машин – щільне прилягання до землі. Авто фактично «приліпає» до дорожньої поверхні. Ці авто ще називають «пузотёрки». Завдяки цьому машина чудово маневрує та не перевищує швидкості. А ще це – красиво», – додає Михайло.

фестиваль сучасної автокультури

У 70-х роках двадцятого століття власник Porsche почав випускати автомобілі з негативним розвалом та ширшими колесами. Остаточно стенс-культура більш розвинулась у США. Зірки-власники таких авто: Джастін Бібер, Патрік Демпсі, Гвен Стефані, Каньє Вест (Kanye West), Селін Діон, та Леді Гага.

У власників подібних машин вважається найкращою наступна модель авто: широкі арки автомобіля, та «правильні» широкі диски для колеса. Кожен з дисків повинен знаходитися на одному рівні з аркою. Щоб досягти цього «ідеалу», власники автомобілів доходять до того рівня, що фари машини фактично «лежать» на асфальті, а колеса знаходяться на капоті. Іноді доводиться навіть опускати лобове скло на рівень нижче, як і дах машини.

фестиваль сучасної автокультури

Як же водій «сидить» у таких машинах? «Деякі з водіїв лежать, а не сидять у своїх авто», – коментує Михайло Назаров.

Проте є маленький секрет. У деяких автомобілів є статична підвіска (static drop), яка регулює висоту автомобіля. Тому водій може спокійно керувати авто сидячи, а машина залишатиметься заниженою.

Кожне з авто добре ілюструє характер її власника. Така машина однозначно є фактичним продовженням свого хазяїна та уособлює певну ідею. Поцінувачі stance-авто прагнуть доробити свою машину так, щоб поняття «банальний» було антиподом їхніх машинок.

фестиваль сучасної автокультури

На фестивалі були присутні близько 50 автомобілів. Кожен з них мав змогу змагатися одразу в декількох номінаціях, таких як:

— класичне авто;
— японське класичне авто (Japan Classic);
— відкриття фестивалю;
— найдовший шлях до Дніпра;
— найнижчий статичний автомобіль (static);
— найгучніше авто;
— за волю до перемоги.

У заході взяли участь автомобілі з різних міст: Львів, Київ, Харків, Одеса та рідне Дніпро.

фестиваль сучасної автокультури

Фестиваль stance-культури привернув увагу багатьох мешканців Дніпра. Усім було цікаво дивитись на модні красиві авто у японському стилі. Прихильникам цієї культури вдалося створити дружню, драйвову й навіть круту атмосферу спілкування на авто-тему. На цьому фестивалі любителям авто вдалося переконати дніпрян, що Stance і Super – це схожі поняття.

Автор Катерина Моторна
фото автора