У Дніпрі жінка народжувала у таксі

З початку 2019-го фельдшери екстреної меддопомоги Дніпропетровської області прийняли 110 пологів. Бригади викликали переважно в оселі породіль. Але траплялося, немовлята з’являлися на світ і у громадських місцях. Як зазначив директор Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги Радій Шевченко, і малюкам, і матусям медики вчасно надали кваліфіковану допомогу.

«Фельдшери «швидких» постійно підвищують кваліфікацію у тренувальному центрі. Тож готові надати будь-яку екстрену медичну допомогу. Нерідко доводиться і пологи приймати, – зазначив директор Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги Радій Шевченко. – Часто таке трапляється через безвідповідальне ставлення вагітних до власного стану здоров’я. Іноді жінки тягнуть час до останнього і сподіваються під час переймів обійтися власними силами, без медичної допомоги. Та бувають і термінові пологи. З початку 2019 року бригади «швидких» допомогли 110 породіллям».

За такими викликами «швидкі» виїжджали і у великих містах, і невеличких населених пунктах.

«Одна з наших бригад везла хворого до лікарні у Дніпрі. Їхала центральним проспектом, коли раптом водія зупиняє таксі. На задньому сидінні – породілля. Пологи вже почалися. Фельдшери відразу викликали на підмогу ще одну «швидку». Бригада приїхала за лічені хвилини. Та за цей час малюк «встиг» з’явитися на світ. І йому, і матусі надали необхідну допомогу, після – доставили до пологового будинку», – розповів керівник дніпровської станції екстреної медичної допомоги Сергій Ляшенко.