У Дніпрі з’явиться інтерактивна кімната відомого композитора

Створити музейну експозицію, присвячену творчості викладача, композитора та поета Володимира Скуратовського, – така ідея з’явилась на сайті громадських проектів Дніпра і отримала схвалення.

14882848675512_4_museum_scan_2ac282ab10f7c213cdd2dc40e84a808e

«Музейну експозицію буде присвячено творчості В. І. Скуратовського – Заслуженого діяча мистецтв України, члена Національної спілки композиторів України, що недавно пішов з життя. Його ім’я широко відоме в країні та за її межами, і дуже важливо зберегти пам’ять про майстра. Ініціатива музейного кутка виникла у його учнів та колег, її підтримано шанувальниками його таланту. Особливо цінно створити можливість для звучання музики композитора та творчий простір для відвідувачів. Враховуючи універсальний характер особистості Володимира Скуратовського, проект музейної експозиції має містити огляд всіх граней його таланту – композиторського, поетичного, педагогічного, наукового, виконавського. Концепція музею передбачає створення не лише традиційних музейних стендів, але й настінного Древа з колажами. Його образ буде символізувати не тільки самого Майстра – щирого, щедрого, плідного на творчість, але й думку про безперервність життя та спадкоємність поколінь. Для колег та учнів В.Скуратовського він немов би продовжить існувати в творчості , тому деякі фрагменти Древа будуть інтерактивними (гілки – це книжкові полки з творами В.Скуратовського, крона – виставкові дошки для дитячих творів, листки – окремі цитати та фото). Мультимедійний комплекс, в якому синхронізується звук та партитура, дасть можливість не тільки прослуховувати музику самого Майстра, але й навчить дітей слідкувати за складним нотним текстом», — пояснює автор проекту Сергій Савицький.

14882848674955_3_museum_plane_2ac282ab10f7c213cdd2dc40e84a808e

Музейна кімната буде розташована у музичній школі №6 ім. В.І. Скуратовського. Завдяки впровадженню цього проекту музейна експозиція створить сучасний інтерактивний, культурно-освітній простір з застосуванням мультимедійних програм, цікавий для різної аудиторії та сприятиме формуванню культури та національної свідомості мешканців міста.

Як ми писали раніше,  у музичній школі було відкрито меморіальну дошку пам’яті Володимира Скуратовскього і школа отримала його ім’я після трагічної смерті композитора прямо під час концерту 19 грудня минулого року.