У Дніпропетровській області малий та середній бізнес відновлює роботу

На Дніпропетровщині малий та середній бізнес відновлює роботу. З початку війни працювали лише 40% підприємств. Нині – майже 70%, зазначили в обласній військовій адміністрації. Швейне виробництво спецодягу у Дніпрі – одне з тих, що не зупиняло роботу через війну. Що та як шиють – далі.

У мирний час на підприємстві виробляли спецодяг для різних заводів та організацій. Коли почалась війна – стали шити й для військових.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Директорка Лариса каже – дуже допомогли друзі та знайомі. Змогли закупити тканину, фурнітуру та почати шити.

«1 березня нам зателефонувала колега та запропонувала пошити флісові кофти для військових. Дівчата охоче відгукнулися. З країни ніхто не поїхав, усі вийшли на роботу. Дуже вдячна нашим працівницям. Адже можемо продовжувати працювати, сплачувати податки та зарплати», – розповіла директорка підприємства Лариса.

Вона додала – спочатку було важко. Через комендантську годину та обмеження громадського транспорту власники самотужки розвозили співробітників на зміну та по домівках. Але до нових умов призвичаїлись швидко.

«У 2014-му вже мали досвід виготовлення одягу для військових. Тоді ми освоїли пошив плитоносок. Коли почалась повномасштабна війна, відновили ті напрацювання, вдосконалили моделі. Адже була гостра потреба», – сказав співзасновник підприємства Владислав. – З початку війни зробили для тероборони та військових частин майже тисячу плитоносок».

Закрійниця Ірина на підприємстві працює вже понад 20 років.

«Військовий одяг має свою специфіку. Це і обробіток вузлів, і конструювання, і технологія виробництва. Нам привозили зразки, ми робили лекала. Потім по ним кроїли та пробували шити», – розповіла Ірина.

Нині підприємство потроху повертається до звичної роботи. Знову шиють те, що добре знають та вміють.

Загалом на Дніпропетровщині – 133,5 тис підприємств малого та середнього бізнесу.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!