У Дніпропетровську відзначать азербайджанське свято весни Новруз

У Дніпропетровську цими вихідними вперше масштабно відзначать азербайджанське свято весни Новруз. Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської міської ради. «Вперше у Дніпропетровську Новруз святкуватимуть так масштабно, на головній площі міста — Героїв майдану. Для нашого міста дуже важливо, аби всі національні та релігійні конфесії мали можливість розвивати свою духовну спадщину. Дніпропетровськ завжди славився толерантністю до інших народів та релігійних груп.  Без азербайджанської культури неможливо представити наше  багатонаціональне місто», — сказав позаштатний радник міського голови Олег Ростовцев.

За словами голови «Союзу Азербайджанської молоді України» у Дніпропетровській області Ельзи Бекірової, Новруз в Азербайджані та  багатьох східних країнах святкують п’ять днів.

У Дніпропетровську його відзначатимуть 20 березня з 13.00 до 20.00. Початок свята буде яскравим та театралізованим – за традицією  Новрузу на головній площі Дніпропетровська з’явиться карета з дівчиною-весною, її зустрічатимуть веселі блазні.

Міського голову Бориса Філатова запросять запалити святковий вогонь та розпочати святкування. Далі на гостей свята чекає концерт за участю народних артистів України Гурбана Аббасова, солістки Національної опери України Олени Кулдиркаєвої та народних артистів України Тетяни та Андрія Бабич.  Артисти театру Шевченка покажуть уривок оперети «Аршин мал Алан» відомого азербайджанського композитора Узеіра Гаджибєкова. Присутніх також розважатиме народний ансамбль пісні і танцю «Азербайджан» культурного центру імені Мусліма Магомаєва. Запрошені і артисти творчих колективів єврейського культурного центру та грузинської діаспори.

На площі працюватиме  святковий ярмарок. Гості свята зможуть придбати східні ласощі, традиційні азербайджанські страви та предмети народної творчості і ремесел.

Новруз – це свято, яке здавна єднає тюркські народи – азербайджанців, киргизів, казахів, таджиків, узбеків, дагестанців, курдів, татар, башкирів та гагаузів. За традиціями святкування гостей частують різноманітними солодощами, люди запалюють вогнище та стрибають через нього,  аби позбутися негараздів. Також у цей день наряджають хончу (частування, зібрані на піднос), висаджують паростки пшениці та фарбують варені яйця. У 2009 році ЮНЕСКО признало свято Новруз  частиною культурного нематеріальної спадщини людства.

Добавить комментарий