У Франції археологи знайшли унікальну золоту тканину

У Франції археологи вперше продемонстрували унікальну золоту тканину, а також численні артефакти, які їм вдалося знайти під час вивчення кількох сотень старовинних гробниць. На офіційному сайті Національного інституту превентивних археологічних досліджень Франції (Inrap) йдеться про те, що фахівці займалися розкопками церкви Сен-П’єр-Л’Естрії, яка належить до раннього християнського періоду, повідомляють “Новини Планети“.

Роботи розпочалися два роки тому. Розкопки проводилися під контролем співробітників Inrap та археологічної служби міста Отен. Тоді вдалося розкопати майже 230 дуже старих гробниць. Усередині гробниць, за словами фахівців, було виявлено унікальні артефакти. Серед них особливу увагу привертали неймовірно красиві прикраси із золота, шпильки, виготовлені з кам’яного вугілля гагату та бурштину. Однією з найцікавіших знахідок стала діатрета, яка не має аналогів у світі. Це старовинна куполоподібна посудина.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Ще в одній гробниці фахівці знайшли саркофаг зі свинцю, виготовлений у 4 столітті нашої ери. Зверху він був накритий величезним шматком тканини, яку забарвили у пурпуровий колір, а також виткали за допомогою золотих ниток. На сьогоднішній день цей артефакт був відправлений до лабораторії для проведення аналізу. Невеликий фрагмент тканини був продемонстрований широкому загалу.

Вчені звертають увагу на те, що велику роль відіграє пурпуровий колір тканини. У давнину саме пурпур вважався «кольором багатства і розкоші». У Стародавньому Римі його використовували для того, щоб виділитися серед натовпу та продемонструвати те, що людина відноситься до еліти. Виявлена ​​тканина була виготовлена ​​з тонких золотих ниток, що вказує на неймовірно важливе становище у суспільстві померлого, похованого в свинцевому саркофазі.

Археологи розповіли, що раніше вони вже знаходили пурпурову тканину в похованнях, але вона не була прикрашена золотом. Швидше за все, некрополь Сен-П’єр-л’Естр’є використовувався виключно для місцевих аристократів та еліти.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!