У Києві з’явилася перша в Україні Алея поштових марок (фото)

Перша в Україні Алея поштових марок з’явилася у Києві. Цей унікальний арт-об’єкт Укрпошта подарувала киянам та гостям столиці до Всесвітнього дня пошти, який відзначається 9 жовтня.

Серед представлених на Алеї – марки, що символізують боротьбу за незалежність: «Монумент Незалежності (2001), Київ», марка у формі карти України із національним гаслом «Слава Україні!», яка здобула золото за найоригінальніший у світі формат на міжнародному конкурсі Nexofil Award 2020. Також серед експонатів і марка «Передова», що символізує з одного боку захист країни, а з іншого — боротьбу із пандемією COVID-19, і яку Укрпошта випустила однією із перших у світі.

Алея поштових марок_Київ

Доповнили Алею найтитулованіші голограмні марки «Комахи України». Вони вперше за всю історію сучасного марковидання здобули найвищу філателістичну нагороду — Grand Prix WIPA (Австрія) і статус найкращої марки світу 2018 року. До того ж випуск був відзначений ще двома міжнародними філателістичними нагородами: Nexofil Award (Іспанія) та Asiago (Італія).

Алея поштових марок_Київ

Ще одна марка, що визнана міжнародним журі, — «Листоноша Федір Фекета». Вона виборола срібло у конкурсі «Краща поштова марка Європи 2020 — вибір журі» за темою «Давні поштові маршрути». Легендарний листоноша із села Тур’ї Ремети на Закарпатті, якому встановлено пам’ятник у м. Перечин, долав щодня до 60 кілометрів, доставляючи листи.

Алея поштових марок_Київ

Також на Алеї встановлено марки, що зображують символи столиці України. Це «Котлета по-київськи», «Архангел Михаїл», мозаїка з зображенням якого прикрашає київську станцію метро «Золоті ворота», марка із зображенням вишивки «Сорочка (фрагмент). Київщина»

Алея поштових марок_Київ

Значна частина представлених марок присвячена національним ужитковим речам, музичним інструментам. Марки обиралися таким чином, щоб показати різноплановість як тематичну, так і жанрову.

Алея поштових марок функціонуватиме в Києві постійно. Помилуватися калейдоскопом марок можуть всі охочі, для цього потрібно лише завітати на Поштову площу.

Алея поштових марок_Київ

Дізнатися більше про Алею марок можна, перейшовши за QR-кодом на лендінг – там зібрана інформація про кожну марку на трьох мовах, щоб не тільки кияни, але і гості столиці могли ознайомитися з «біографією» марок.