У Магдалинівській громаді збирають перший врожай «Садів Перемоги»

У Магдалинівській громаді Новомосковського району почали збирати врожай «Садів Перемоги». Вже отримали з громадських городів більш ніж 5 тонн кабачків і майже тонну огірків. Достигають солодкий перець і помідори. Про це повідомили у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«Перший врожай порадував. Кабачки і огірки кожні 3-4 дні збираємо. Частину роздаємо переселенцям. А ще робимо заготовки на зиму. Господині громади чаклують над різноманітними закрутками. Це й ікра, і салати. Консервацію передаватимемо лікарням, освітнім закладам, родинам переселенців», – розповів голова Магдалинівської громади Володимир Дробітько.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Під «Сади Перемоги» у громаді ще навесні виділили понад 12 га комунальної землі. Майже 10 га засадили картоплею. Решту – кабачками, огірками, солодким перцем, помідорами. За врожаєм ретельно доглядали. Вносили добрива, обробляли від шкідників, пололи бур’яни.

В одному із сіл громади навіть організували крапельний полив на грядках з огірками. А картоплю обробляли спеціальними агродронами.

«Картоплю в серпні копатимемо – на зимове зберігання. Для людей, яких ми прихистили, – впевнений Володимир Дробітько. – Наша сила в єдності. Люди багато працювали, аби отримати результат. Адже це наша продовольча безпека».

Загалом у Магдалинівській громаді мешкають понад 1,1 тис переселенців. З них майже 300 – діти.

Свої «Сади Перемоги» є й в Перещепинській громаді. Там навесні висадили 44 тонни картоплі. Бульбу тоді отримали за програмою гуманітарної допомоги. Освітяни з батьками й учнями обробляють ділянки на території шкіл.

Всеукраїнську акцію «Сади Перемоги» запустили, аби підтримати продовольчу безпеку країни під час війни. Людей закликали використовувати будь-яку вільну ділянку землі для вирощування продуктів.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!