У межах «Великого будівництва» Зеленського починається глобальне оновлення вагонів на 100 млрд грн

З наступного року в Україні почнеться масштабне оновлення залізничного рухомого складу. Під час заміни старих вантажних вагонів протягом семи років планується закупити в українських виробників 45 тисяч нових на загальну суму 100 млрд гривень.

Про це повідомляють «Факти» ICTV з посиланням на міністра інфраструктури Олександра Кубракова, який вже анонсував запуск нового проєкту.

Сьогодні в Україні курсують 174 000 вантажних вагонів, які є власністю як Укрзалізниці, так і приватних компаній. З цієї кількості 95 000 вагонів вже давно використали свій ресурс, через що їх експлуатація зводиться до практично безперервних позапланових ремонтів і ставить під загрозу безпеку всієї залізниці, йдеться у сюжеті.

Середній вік вагонів на залізниці України сьогодні становить близько 40 років при допустимих максимум 30 роках.

У Мінінфраструктури вже готовий наказ про списання вагонів з вичерпаним терміном експлуатації та закупівлю нових.

Першим кроком в реалізації масштабного оновлення вагонного парку стане введення граничного терміну експлуатації, який раніше не регламентувався.

За сім років за новою програмою у складі «Великого будівництва» мають бути списані 55 000 старих вагонів. Замість них українські підприємства машинобудування отримають замовлення на виробництво 45 000 нових вагонів.

«Це буде в рівних частках «Укрзалізниця» і приватні власники. Оновлення рухомого складу на суму близько 100 мільярдів гривень. Вперше за 30 років Незалежності вищі керівники нашої держави звернули увагу на залізницю», — зазначив радник міністра інфраструктури Іван Федорко.

Запуск масштабного оновлення вагонів дозволить пожвавити не лише українське машинобудування, а й всю економіку в цілому, впевнені автори сюжету.

«Вагон — це повністю український виріб. В Україні видобувають руду, роблять з неї метал, виготовляють усі компоненти. Як тільки держава купує хоча б один вагон — запускається цілий ланцюг промислових підприємств», — наводять «Факти» слова заступника голови комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитра Кисилевського.

Нагадаємо, в рамках програми Володимира Зеленського «Велике будівництво» в Києві, Дніпрі та Харкові реалізується також проєкт з розвитку приміського залізничного сполучення City Express.