У Музеї Лесі Українки презентують «Казковий світ петриківського розпису родини Марфи Тимченко»

Сьогодні в Музеї видатних діячів української культури відбудеться презентація виставки «Казковий світ петриківського розпису родини Марфи Тимченко», в рамках якої будуть представлені роботи самої майстрині та її спадкоємиць – доньки Олени Скицюк та онуки Олени Кулик, повідомляє «Київ Вечірній».

Як зазначає організатор виставки дата відкриття приурочена до річниці з дня народження майстрині. На виставці будуть представлені кращі роботи видатної художниці, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, Народного художника України, першого лауреата премії імені Катерини Білокур.

Щовихідних під час дії виставки відбуватимуться майстер-класи для дітей із петриківського розпису, які проведуть спадкоємиці відомої майстрині – її донька та онука. Діти створюватимуть роботи в стилі петриківського розпису, який усі 70 років свого творчого життя розвивала майстриня.

Унікальний орнаментальний стиль, створений не одним поколінням народних майстрів рідного їй села Петриківки, що на Дніпропетровщині, є відлунням стилю українського бароко. Петриківський розпис входить до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Відвідати виставку можна буде з 25 березня по 10 квітня.

Добавить комментарий