У парку Дніпра ліквідовують сміттєзвалище, яке влаштували містяни (фото)

У Дніпрі ліквідовують сміттєзвалище. Його в черговий раз створили місцеві мешканці на території західної частини парку Зелений Гай. Ця локація віддалена від центральної частини парку і є не дуже багатолюдною. Цим і користуються несумлінні городяни – скидають побутове сміття та дрібний непотріб на зелену зону. За словами директора КП “Міська інфраструктура” ДМР Олексія Теслі, через складність рельєфу локації ліквідовувати наслідки реально тільки за сухої погоди.

парк Зелений Гай_сміттєзвалище

“Протягом багатьох років мешканці, будинки яких межуть з парком, почали сюди зносити сміття, в тому числі і побутове. Тож наразі це місце стало не парковою зоною, а несанкціонованим звалищем. З 2019 року спортивний клуб “Агресор”, який працює у нашому парку, вивіз звідси близько ста камазів зі сміттям. Нашими силами за останній тиждень вивезли близько 20 камазів зі сміттям. І приблизно ще тиждень нам доведеться тут працювати, аби очистити цю зону від сміття”, – зазначив Олексій Тесля.

парк Зелений Гай_сміттєзвалище

Крім того, комунальники за допомогою спецтехніки вже перекопали цю ділянку та засіяли газоном. Та за словами начальниці відділу екологічного контролю управління комунальної екології департаменту екологічної політики ДМР Тетяни Левачової, проблема в іншому. Мешканці, які проживають у приватному секторі поруч з парком, нехтують вивозом сміття та не сплачують за ці послуги кошти. І на сьогодні мають чималий борг.

парк Зелений Гай_сміттєзвалище

“За інформацією ТОВ “Екологія-Д”, на вул. Червонополянській особові рахунки має 71 людина, проте договір на вивіз сміття мають лише чотири людини. При цьому, тут сформувався борг у сумі більше 105 тис. грн за ліквідацію твердих побутових відходів. І така ситуація не лише на цій вулиці, а й по всьому місту. В кращому випадку лише 50% мешканців приватного сектору платять за вивіз сміття, а решта обирають інший шлях – викинути сміття в парку чи в якомусь не призначеному для цього місці. Через це у Дніпрі виникають стихійні сміттєзвалища, які ми потім ліквідовуємо бюджетним коштом”, – зазначила Тетяна Левачова.