У Перещепинській школі мистецтв проходить міжнародна виставка “Про Україну говоріть з Україною!”

На Дніпропетровщині в Перещепинській школі мистецтв проходить міжнародна виставка “Про Україну говоріть з Україною!”.

У виставці беруть участь 56 учасників з різних міст України.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Мета цього заходу – розвивати культурно-мистецьку міжнародну співпрацю, популяризувати український мистецький культурний продукт за кордоном, а також протидіяти інформаційній та культурній складовим російської агресії, зберігати пам’ять про війну в Україні, заохочувати митців до міжнародної творчої співпраці.

У Перещепинській школі мистецтв виставки відбуваються постійно, але ця особлива тим, що вона міжнародна, і мета цієї виставки відрізняється від минулих. Виставка, спрямована на поширення української культури серед іноземців, є мистецьким нагадуванням, що Україна бореться не тільки за свою свободу, а й за свободу всього цивілізованого світу. Тому це потребує уваги і розголосу, адже наша спільна місія – перемогти ворога не тільки на полі бою. Світ вражений, що українці незламні і створюють мистецькі твори навіть в умовах війни, навіть в інших країнах, але з українськими думками, і з українським серцем.

У виставці беруть участь 56 учасників, з них четверо мають статус внутрішньо переміщених осіб. Так, ученицями Перещепинської школи мистецтв зараз є 12-річні Софія Кенюх з Лисичанська, Софія Гусєва з Бахмутського району, а їх ровесниця Євеліна Черепанова з міста Сєверодонецьк нині навчається у Зачепилівській дитячій музичній школі. Також свої роботи представляє Богдан Цвіркун – 31-річний художник з Харкова, який зараз працює в місті Перещепине. Тобто, географія учасників різноманітна: Харківщина, Донеччина, Луганщина, Дніпропетровщина. А ще у виставці беруть участь юні художники з-за кордону, зокрема ті, які виїхали з Маріуполя після російського вторгнення.

Просимо поділитися власними враженнями та очікуваннями від виставки Анну Жувець – голову журі, заступника директора Перещепинської школи мистецтв з виховної роботи.

– Над виставкою було працювати досить цікаво. Роботи, що надходили від учасників, були різноманітні, цим мені і подобається зміст цієї виставки. Бо на ній є роботи і про мирні часи, щасливі спогади, і про те, чим живе Україна тепер: біль і смуток воєнного часу. Різний професійний рівень і віковий діапазон (від 7 до 60 років) визначили незвичайність виставки. Очікую і сподіваюсь на те, що суспільство зацікавиться виставкою і вона отримає більш широкого розповсюдження та залучення більшої кількості учасників. Бо кожен учасник – це окрема думка, бачення, ставлення і переживання тих чи інших подій. Сподіваюсь, що виставка отримає продовження за кордоном – в Італії, Німеччині – та збере навколо українців, що виїхали за кордон внаслідок воєнних дій. А також сподіваюся на підтримку іноземців та їхнє прагнення допомагати Україні у подоланні ворога. Хочу додати, що виставка планується щорічною, адже разом з Перемогою у державі постане багато проблем і питань різного характеру. А оскільки мистецтво завжди крокує з людиною, це все знайде відображення у майбутніх роботах учасників, – говорить Анна Жувець.

Також про виставку поговорили з Оленою Пред – депутатом Перещепинської міської ради, директором Перещепинської школи мистецтв.

– Перший тур виставки – онлайн та офлайн відкриття у місті Перещепине Новомосковського району в Базовому центрі культури і дозвілля, де всі охочі зможуть переглянути роботи безпосередньо. Другий тур відбудеться у містах Палермо та Берліні, – розповідає Олена Пред. – Комунікація з приводу проведення виставок за кордоном України ведеться з керівником школи Ельвірою Грансі (місто Берлін) у взаємодії з українцями Зоєю Самодай і її синами Павлом та Іллєю. А також з представником українського консульства в місті Палермо – Вікторією Прокопович з асоціації «CABA per la Sicilia», та викладачем Маріупольської школи мистецтв – Оленою Сидоровою, яка зараз знаходиться в Італії. Другий тур трохи складніше провести, аніж перший. Усе через те, що є постійні перемовини з іноземними партнерами, можливі всілякі форс-мажори, і ніхто від цього не застрахований. У Берліні виставку буде проведено для дітей у школі. А в Палермо можливі декілька варіантів, вони ще в обговоренні. Уся інформація буде на сайті виставки, тому будь-хто зможе ознайомитися з нею.

Про ключову мету виставки Олена Пред додає:

–  Думаю, усе вийде. Роботи проникливі, чуттєві. Це – наш внесок у Перемогу України! Ці творчі роботи – велика шана героїчним та незламним захисникам України та народам Європи за підтримку українців!

Кожен учасник виставки отримає диплом учасника першого туру, далі журі вирішить, які роботи поїдуть до Європи. Учасники другого туру отримають нагороди, але які саме – поки що таємниця.

Микита Сємьонов,

студент УМСФ спеціальності «Журналістика»

Фото: роботи учасників виставки.

Більше робіт можна переглянути на сайті виставки

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!