У Раді зірвали розгляд оновлення ЦВК

Верховна Рада не приступила до оновлення складу Центральної виборчої комісії, оскільки більшість народних депутатів відмовились від розгляду цього питання. Про це у залі парламенту заявив спікер парламенту Андрій Парубій, повідомляє «Українська правда».

Так, він зазначив, що напередодні до нього звернулися ряд голів фракцій, які попередили, що не будуть голосувати за оновлення ЦВК у четвер.

Крім того, Парубій поставив це питання на рейтингове голосування, щоб побачити, скільки нардепів готові голосувати за звільнення старих членів Центральної виборчої комісії, чий термін перебування на посадах сплив і за призначення нового складу.

Також у залі парламенту виступили представники фракцій, які висловили свою позицію

Представник «Блоку Петра Порошенка» Артур Герасимов заявив, що президентська фракція буде голосувати за це питання, оскільки воно вже «перезріло» і закликав всіх не маніпулювати і об’єднатися.

При цьому лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко, співголова групи «Відродження» Віктор Бондар та представники «Опозиційного блоку» і «Батьківщини» заявили, що не будуть голосувати за оновлення ЦВК, оскільки у поданні Порошенка більше кандидатів, ніж вимагає закон і при цьому не представлені всі фракції, які є у Раді. На їхню думку, президент хоче створити «ручну» ЦВК.

Голова «Народного фронту» Максим Бурбак заявив, що рішення про оновлення ЦВК необхідне, але наразі небезпечно вступати у його розгляд, оскільки голосів на призначення нового складу точне не вистачить.

Представники «Самопомочі» запропонував призначити хоча б шість нових членів комісії.

Після виступів Парубій поставив це питання на рейтингове голосування, щоб побачити, скільки нардепів готові голосувати за звільнення старих членів Центральної виборчої комісії, чий термін перебування на посадах сплив і за призначення нового складу.

Набралося всього 189 голосів із 226 необхідних.

 
 

Він зазначив, що питання оновлення ЦВК слід відкласти, оскільки якщо нардепи проголосують за звільнення старих членів виборчої комісії, але не призначать нових — буде юридичний колапс.

При цьому голова Ради наголосив, що вступати у новий виборчий період зі старим складом ЦВК — неможливо.