У Широківській школі вібулася знакова подія

22 березня відбулася знакова подія в житті Карпівської СЗШ Широківського району. У цей день урочисто відчинив свої двері оновлений шкільний історико-етнографічний музей, в композиції якого гармонійно поєднуються експонати Світлиці та Музею військової слави.

Витоки роботи музею починаються в далекому 1987 році. Й закономірно, що на сьогодні деякі експозиції втратили свою актуальність, окремі елементи не витримали вікового нашарування, а віяння нового часу внесли певні корективи. Тож минулоріч, з нагоди тридцятилітнього дня народження, в музей вдихнули нове життя. Наразі в ньому створено 4 тематичні екскурсійні стежки: «Шляхами державотворення України», «Культура, побут і традиції нашого краю», «Історія Карпівки та її жителі», «Друга Світова війна». Проходячи ними, відвідувачі мають змогу дізнатися про історію рідного краю – від колиски української державності – трипільської культури, до сьогодення, познайомитися з іменами людей, які прославили цей край, доторкнутися до невичерпного джерела культурних традицій свого народу.

На урочистості з нагоди відкриття оновленої шкільної історичної збірні завітали Карпівський сільський голова Степан Олійников, керівники й працівники підвідомчих установ та організацій, краєзнавець Анатолій Сербін, жителі громади – активні помічники музею.

Розпочався захід з усного екскурсу закладом, який провела директор Людмила Олійникова. «Наша школа гостинно відчинила свої двері 1 вересня 1968 року. Спочатку була восьмирічною, згодом реорганізована в середню загальноосвітню. На даний час у нас мають змогу отримувати повну середню освіту близько 200 учнів. Для школярів та педагогів працюють навчальні кабінети гуманітарного й природничого циклу, за сучасними вимогами оснащено кабінет інформатики, є спортивний комплекс, актова зала, бібліотека, оформлено олімпійський куточок та музей спортивної слави», – поінформувала гостей Людмила Володимирівна.

Далі присутніх запросили до оновленої демонстраційної зали. Керівник гуртка «Юні краєзнавці» Ганна Мельниченко провела учасникам свята першу екскурсію. Вона розповіла, як жили і чим займалися поселенці-трипільці, про їх традиції, елементи побуту, культури й мистецтва. Торкнулася періоду козацтва, двох світових воєн, радянського етапу Української держави, згадали про дисидентський рух та його активних представників, охарактеризували перебудовчі процеси та шлях до незалежності. Чимало місця в експозиції музею відведено національним символам та оберегам, історичному минулому й сьогоденню Карпівки, її людям, які в роки Другої світової стали на захист рідної землі, пізніше зробили вагомий внесок у становлення та розвиток народногосподарського комплексу сільської ради.

Привернув увагу відвідувачів стенд, що розповідає про воїнів-інтернаціоналістів, випускників школи, які виконували патріотичний обов’язок в Афганістані. Достойне місце займають світлини героїв Небесної Сотні й АТО, адже ця тема є близькою карпівцям – 56 жителів Карпівської ОТГ стали безпосередніми учасниками подій на сході України, захищаючи цілісність нашої держави. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять воїнів, полеглих у роки лихоліття.

На урочистій шкільній лінійці військовий комісар РВК підполковник Іван Євтушенко провів церемонію нагородження земляків-воїнів АТО. Медаллю «Захисник Вітчизни» вшановано Івана Лисицю, відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» – Сергія Галіцького, нагрудним знаком «Учасник АТО» – Миколу Філіпчука.

Зі словами привітання до учасників зібрання звернувся Карпівський сільський голова Степан Олійников: «У музеях оживає історія, оживає пам’ять про буремні, славні, історично значимі події та їх учасників. Це міцний фундамент для виховання гідних громадян своєї країни, оскільки саме з поваги та любові до малої Батьківщини зростає любов до Батьківщини великої». Очільник громади побажав скарбниці пам’яті творчих успіхів та плідної праці. Подякував педагогам, учням, небайдужим жителям, усім, хто причетний до збору інформації та матеріалів, взяв активну участь в оформленні й оновленні шкільного історико-етнографічний музею.

На завершення свята гості зичили духовній скарбниці процвітання, поповнення новими експонатами, наголошуючи на її значимості у вихованні молоді й дякуючи за гостинність і щирість усім, хто навчає та навчається в стінах Карпівської середньої загальноосвітньої школи.

Жанна ПЛОСКОНОС