У який український виш краще не вступати?

У вищих навчальних закладах по всій Україні зафіксовано 381 порушення. Із них – 101 випадок здирництва. 80 університетів не гарантують вибір дисциплін студентами. У понад 150 випадків ВНЗ не надають повної інформації про себе. Про це повідомляють на life.pravda.com.ua

У перший день вступної кампанії виконавчий директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний презентував результати моніторингу порушень в українських ВНЗ. Про них можна дізнатися на сайті Profrights. Ресурс фіксує зареєстровані порушення і візуалізує їх на карті та за допомогою діаграм.

«Інформацію ми отримували з відкритих джерел, повідомлення міліції, реєстрів досудових розслідувань, повідомлень із медіа, від викладачів та студентів. Вони проходили ретельну перевірку, серед усіх порушень було зафіксовано й 47 випадків недотримання прав викладачів», – розповів Єгор Стадний.

10 перевірених порушень полягали у примусовій практиці, невиплаті стипендій.

Антилідерами в рейтингу київських вишів за версією CEDOS стали: МАУП, НАУ, Київський медуніверситет імені О. Богомольця. Відзначилися й регіональні філії Київського університету імені Т. Шевченка, житомирська філія Торгово-економічного університету, філія Університету харчових технологій у Кам’янці-Подільському.

Зафіксовано порушення й у Львівському інституті економіки і туризму, Аграрному львівському університеті й Комерційній академії. Примусові відробітки за поселення в гуртожитки практикують у Харківському політехнічному.

Зафіксовано порушення в Одеській юридичній академії, Університеті харчових технологій та Медичному університеті. Ужгородський і Мукачівський університети відзначилися хабарями на сесії. До них у переліку порушників приєдналися виші Миколаївщини й Черкащини.

Добавить комментарий