Українці візьмуть участь у розробках для NASA

Наприкінці квітня у Києві українці працюватимуть над реальними завданнями NASA, вирішенням яких зараз займаються фахівці космічних агентств. Відбудеться це під час щорічного 48-годинного хакатону NASA SpaceApps Challenge, запланованого на 23 та 24 квітня, повідомляє «Українська правда» із посиланням на прес-службу організаторів.

Цього року Україна вперше приєдналася до глобального руху розробників у сфері космічних досліджень.

Результатами роботи учасників хакатону стануть працюючі прототипи. Хакатон проводитимуть з ініціативи та за інформаційної підтримки відкритої програми Національного Агентства США з Аеронавтики і досліджень космічного простору NASA Incubator innovation programm.

До участі запрошують інженерів, розробників, дизайнерів, підприємців, фахівців з робототехніки, аналітиків з обробки даних та студентів.

Цьогорічні проекти охоплюють теми аеронавтики, космічної станції, подорожей на Марс, Землі, Сонячної системи і космічного простору, технологій.

Завдання для учасників NASA публікує рівно за місяць до початку заходу. Умови хакатону не передбачають спеціальних вимог до учасників, взяти участь зможуть усі охочі. Є можливість віртуально брати участь у проектах. Розробники зможуть використовувати API для доступу до найрізноманітніших даними NASA.

Результати роботи після завершення хакатону оцінить журі, до складу якого увійдуть Леонід Каденюк, Клим Чюрюмов і Анатолій Відьмаченко, а також ментори з різних областей.

Два проекти будуть номіновані на міжнародний конкурс, в рамках якого протягом трьох тижнів глобальне журі за участю експертів NASA визначить переможців у спеціальних категоріях.

Результати хакатону – проекти і вихідні коди – будуть опубліковані NASA у відкритому доступі.

«Світу потрібні нові ідеї. Ми хочемо зібрати разом і об’єднати зусилля ентузіастів та інноваторів для вирішення практичних завдань, які стоять перед людством в галузі дослідження космосу і Землі. Ми прагнемо створити українську космічну спільноту для просування України як повноправної космічної держави з величезним новаторським потенціалом», – заявив організатор та один із менторів київського NASA SpaceApps Challenge Андрій Бєгунов.

2 квітня відбудеться підготовчий тренувальний збір хакатону Т-3 BootCamp, під час якого Каденюк, Чурюмов і Відьмаченко поділяться з учасниками досвідом своїх досліджень.

Зазначимо, NASA SpaceApps Challenge вперше відбувся у 2012 році. У цьому році про свою участь у всесвітній події заявили 180 міст з усього світу, в тому числі Київ і Кіровоград.

Добавить комментарий