Українські богатирі встановили “транспортний рекорд”

Троє богатирів у Черкасах встановили національний рекорд, протягнувши чотири зчеплені тролейбуси вагою 75 тонн 600 кілограмів.

Як повідомляє politeka.net, троє українських богатирів встановили рекорд по перетягуванню чотирьох тролейбусів на головній вулиці міста – бульварі Шевченка.

рекорд1

Для встановлення рекорду та участі у показових виступах богатирів у місто приїхав український ломус, заслужений майстер спорту України, 3-разовий чемпіон світу в команді, уродженець Чернігова Олександр Пеканов, шестиразовий переможець змагань «найсильніша людина України», заслужений майстер спорту стронгмен, чемпіон світу з стронгмен, чемпіон та призер чемпіонатів України з важкої атлетики, уродженець Маріуполя Олександр Лашин та найсильніша людина Черкас, майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу, заслужений майстер спорту України з богатирського багатоборства Віктор Юрченко.

За підтримки мешканців міста, які обступили вздовж дороги богатирів, на новому асфальтному покритті вулиці завдяки силі трьох атлетів рушили чотири тролейбуси. Після завершення рекорду силачів вітали оплесками і вигуками всі глядачі неймовірного дійства.

«Команда з трьох атлетів представила новий рекорд України, а саме перетягнула зчеплення чотирьох тролейбусів марки «Богдан» загальною масою 75 тисяч 600 кілограмів на максимальну дистанцію без допомоги будь-яких допоміжних засобів, тільки з допомогою сили рук і ніг. Ми зафіксували, що атлети подолали дистанцію 36 метрів і витратили на це 44 секунди», – урочисто оголосив представник Книги рекордів України Ігор Підчебій.

Як свідчення про це рекорд, українським атлетам вручили почесні дипломи Книги рекордів України. Самі ж богатирі зізнаються, що це дійство присвятили Дню міста Черкаси, кажуть, рекорд видався важким.

«Ми в Маріуполі тренувалися, то змогли перетягнути тільки три тролейбуси, тому поверхня була нерівна, а тут поверхню видалася рівною, тому змогли потягнути чотири. Цього літа наша трійка також піднімала 11 вагонів, завантажених металобрухтом, вагою 1012 тонн. Той рекорд видався складним. Цим самим ми підтримали українську металургію, і звернулися до Петра Порошенка, щоб він не підтримував закон продажу металобрухту і заборонив його вивіз за кордон», – розповів Олександр Лашин.