Українські діти-сироти, які перебувають за кордоном, безкоштовно отримають паспорти

Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають за кордоном, розпочато безкоштовне оформлення паспортів. Це стало результатом роботи Координаційного штабу з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

У Мінреінтеграції нагадали, що це питання члени Коордштабу порушили наприкінці лютого. Тоді віцепрем’єрка-міністрерка Ірина Верещук наголосила на тому, що діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, незалежно від місця проживання мають отримувати паспорти громадянина України для виїзду за кордон безкоштовно.

Наразі Національна соціальна сервісна служба спільно з обласними військовими адміністраціями та службами у справах дітей опрацювали потребу в таких паспортах.

Законні представники дітей уже розпочали роботу з підготовки та подачі пакетів документів до закордонних дипломатичних установ України для оформлення паспортів.

Такі пакети вже сформовані для вихованців закладів із Дніпропетровської та Донецької областей, а також міста Києва, які у складі закладів перемістилися за межі України. Інші області також активно співпрацюють із дипустановами у країнах перебування дітей з метою якнайшвидшого вирішення цього питання.

Верещук наголосила, що необхідно вивчити таку потребу й серед дітей, які влаштовані у сімейні форми виховання за кордоном. Йдеться про прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.

фото з відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!