Український футболіст 52 роки збирає люльки

Більше 50 років збирає люльки колишній футболіст Богдан Вовкович з Івано-Франківська. Має у колекції більше 300 екземплярів.

Про це Богдан Вовкович розповів кореспонденту Gazeta.ua під час інтерв’ю.

«Почав збирати люльки 1965 року. Разом з командою поїхали на змагання у Прибалтику. У вільний час любив гуляти містом і всілякі цікавинки розглядати. У Вільнюсі в одному кіоску наткнувся на люльку, яку у нас старі гуцулки курять. Нагадала мені про домівку і так сумно стало на душі. Зразу ж купив», — сказав він.

Богдан Вовкович

«Після того регулярно почав їх купувати. Привозив з Чехословаччини, Угорщини, Польщі та Іспанії. Друзі дарували люльки з Африки та Австралії. Зараз маю у колекцію понад 3 сотні експонатів. Всі зберігаю у своїй кімнаті», — додав Богдан Вовкович.

У колекції чоловіка є люльки з дерева, металу, порцеляни, глини і коров’ячого рогу.

«Якось товариш подарував люльку з кукурудзяного качана. Привіз її з Австралії. Курити з неї дуже смачно. Інший товариш з Африки привіз люльку з 2 фігурками негритянок. Досить смачна, бо всередині має три обідочки з різних порід дерева. Дим насичується їхніми ароматами і набуває неповторного смаку», — поділився колекціонер.

«Колекцію регулярно поповнюю. Продавати її не збираюся. Заповів її своєму правнуку Данилку», — додав він.

Добавить комментарий