Український продюсер увійшов до журі премії «Оскар»

Вирішувати, кого номінувати та кому присудити найзаповітнішу кінематографічну статуетку «Оскар» у складі журі буде й український продюсер Олександр Роднянський. Він став членом Американської академії кінематографічних мистецтв і наук.

Усього кіноакадемія в 2016 році включила до свого складу 683 осіб, які представляють різні галузі кінематографу, пише «Медуза». Повідомляється, що крім Роднянського пропозицію вступити в кіноакадемії отримав російський режисер-документаліст Віктор Косаківський.

На збільшення кількості членів журі академія пішла для того, щоб урізноманітнити склад організації. Відомо, що тепер 46 відсотків нових членів — жінки, 41 відсоток — чорношкірі, латиноамериканці та азіати. До 2020 року їх число повинне вирости ще в два рази.

Нагадаємо, торік в кіноіндустрії розгорівся скандал, бо жоден з афроамериканських акторів не був номінований на «Оскар». Деякі чорношкірі відкрито закликали бойкотувати церемонію.

Зауважимо, Олександр Роднянський – володар численних національних і зарубіжних премій. Він виступив продюсером картин Федора Бондарчука «9 рота», «Залюднений острів», «Сталінград» і фільмів Андрія Звягінцева «Олена» і «Левіафан». Останній у 2015 році номінувався на «Оскар» в номінації «Кращий фільм іноземною мовою», однак поступився перемогою польському фільму «Іда».

Джерело: Експрес

 

Добавить комментарий