В Україні можна безкоштовно пройти процедуру ЕКО

У рамках програми медичних гарантій 2024 року в Україні запроваджено новий пакет послуг, що включає процедуру штучного запліднення (ЕКО), фінансовану державою.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Як зазначив Дубров, новий пакет медичних послуг з лікування безпліддя за допомогою допоміжної репродуктивної технології (ДРТ) запроваджено саме цього року. “Цим пакетом програми медичних гарантій можуть користуватися всі громадяни України за наявності підтвердженого чоловічого або жіночого безпліддя”, — уточнив він. Однак, вік жінки має бути не старше 40 років.

Дубров пояснив, що введення цієї послуги зумовлено значним зниженням рівня народжуваності в Україні, яке спричинене війною. “Майже півмільйона українців не народилося. Багато хто хоче мати дітей, але не можуть завагітніти. Ця послуга безкоштовна, і отримати направлення до профільного фахівця не складно”, — підкреслив він.

За інформацією заступника міністра, на сьогодні таку послугу можуть надавати 15 медичних закладів, переважна більшість з яких — приватні. Держава покриває витрати на підготовку яйцеклітини, забір сперматозоїдів, запліднення яйцеклітини та її перенесення до жіночих статевих органів.

Вартість відшкодування послуги є розумною. “У країнах ЄС така послуга коштує від 800 до 8000 євро. У таких країнах, як Словаччина, Словенія, Польща, це 800-1500 євро. Держава покриває саме 1,5 тисячі євро”, — зазначив Дубров.

Станом на сьогодні до законтрактованих медичних закладів звернулися та отримали послуги близько 300 жінок. “Ми розраховували, що медпослугою з лікування безпліддя скористаються тисячі жінок, та цифри значно нижчі”, — зазначив Дубров, наголосивши на доступності якісних послуг запліднення in vitro, витрати на які покриває держава.

Шанси на вагітність після однієї процедури ЕКО залишаються менше 50%. “Непоганим результатом вважається, коли вагітніє приблизно третина жінок — 28-33%. В Україні цей показник на рівні 32-35%”, — повідомив фахівець.

Станом на півтора місяці тому, 71 пацієнтка була внесена в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ) з діагнозом “вагітність” після проходження лікування за допомогою ДРТ. “Це динамічна цифра, яка швидко змінюється. Але загалом це близько 30%”, — підсумував заступник міністра.

фото з відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!