В Україні на туберкульоз обстежуватимуть по-новому

В Україні впроваджуватиметься цільове обстеження на туберкульоз із метою ранньої діагностики цієї хвороби. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

“Найкращим методом скринінгу на туберкульоз у світі визнано цільове, або таргетне обстеження. Нова система передбачає, що у кожного сімейного лікаря буде скринінг-анкета, за якою він визначатиме, чи пацієнт перебуває в групі ризику (якщо людина контактувала з хворими на туберкульоз, з ослабленою імунної системою, ВІЛ-інфікована тощо). Якщо так – направлятиме його на додаткове обстеження”, – йдеться у повідомленні.

Серед таких обстежень в МОЗ назвали аналіз мокротиння – сучасний метод діагностики, який дозволяє визначити збудника хвороби в організмі за дві години та за потреби одразу розпочати лікування. За допомогою молекулярно-генетичних методів можна виявити присутність мікобактерій туберкульозу у харкотинні, крові, спинномозковій рідині, ексудаті або сечі, через 2-4 години можна отримати результат про наявність або відсутність туберкульозної палички, а за її наявності – встановити, чи чутлива вона до препаратів першого ряду (наявність резистентності). Метод дослідження повністю автоматизований.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

За рекомендаціями ВООЗ, доцільним є і використання рентгенофлюорографічного методу обстеження у групах високого ризику захворювання на туберкульоз, які визначені для кожної країни з урахуванням особливостей.

У МОЗ наголосили, що такий метод діагностики, як флюорографія, не скасовується, проте він не може залишатись єдиним чи головним для діагностики туберкульозу.

“Наукові дані свідчать про те, що масове флюорографічне обстеження серед загального населення для виявлення туберкульозу не показує ефективності. Тому поряд з флюорографією маємо використовувати інші методи діагностики, щоби виявляти туберкульоз якомога раніше, а не мати справу із його розвиненою формою, надавати пацієнтам можливість отримати доцільне лікування”, – заявили у відомстві.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!