В Україні відновили послугу обміну посвідчення водія онлайн

В Україні знову зможуть замовляти обмін посвідчення водія онлайн з доставкою у будь-яке відділення Укрпошти. Про це заявив начальник Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ Микола Рудик, передає Укрінформ.

«Кожен громадянин, який знаходиться в Україні, має почуватися у безпеці та отримувати якісні доступні сервісні послуги в сучасних умовах. Тому відсьогодні ми запроваджуємо (знову цю — ред.) нову послугу — замовлення та отримання посвідчення водія у кілька кроків. Перший — замовлення, другий — отримання», — заявив він.

Начальник Головного сервісного центру МВС сказав, що кожен з водіїв має право обрати зручний для нього спосіб отримання посвідчення водія — або у найближчому до нього територіальному сервісному центрі МВС, або у відділенні Укрпошти, або додому.

«Обирати кожному з водіїв (потрібно — ред.) самостійно. А час, який ви мали б витратити на (усі кроки щодо — ред.) отримання посвідчення водія, (можна — ред.) витратити по-іншому», — зазначив чиновник.

Для цього потрібно зайти через сайт ГСЦ МВС і подати заявку (через електронний кабінет водія — ред.), яка буде оброблятися адміністраторами і фахівцями Головного сервісного центру.

На цій презентації також було показано ролик щодо механізму замовлення і отримання у подальшому посвідчення водія.

Рудик заявив, що ця послуга має найпоширеніший попит серед громадян України. Зокрема, вона має попит у разі втрати посвідчення водія, його викрадення.

Мова йде і про звичайний обмін старого посвідчення водія на нове, — можливо, після зміни прізвища тощо.

«Запровадивши цю послугу, ми впевнені, що більшість з наших відвідувачів перейде у онлайн, що вони перейдуть на новий етап, новий механізм», — сказав Рудик.

За його словами, це буде новий рівень відносин між Міністерством внутрішніх справ, Головним сервісним центром МВС та їхніми відвідувачами.

Відповідаючи на питання, Рудик поінформував, що є кілька етапів надходження до них та обробки інформації через електронний кабінет.

«Найголовніше — це отримання посвідчення. Цей час, який необхідний до отримання (посвідчення водія — ред.), буде складати від 5 до 10 робочих днів. Але зазвичай це буде упродовж тижня, можливо, і менше часу», — заявив він.

Чиновник поінформував, що вартість послуги не буде перевищувати 600 гривень — у разі замовлення та отримання доставки посвідчення водія на Укрпошту.

«Старі права при цьому будуть уже неактуальні і (не будуть чинними — ред.)», — сказав він.