В Україні відновлено оренду державного майна

Фонд державного майна України відновив програму оренди державних активів. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів “Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану”, розробленої ФДМУ та Мінекономіки, оренда на час воєнного стану відбуватиметься за спрощеною процедурою, а орендарі отримають пільги та знижки.

Відновлення оренди держмайна відкриває нові можливості для роботи бізнесу. Зокрема, релокованого з небезпечних областей. Серед нових правил оренди:

  • Бізнес, що орендує майно для релокації, протягом перших 6 місяців сплачуватиме пільгову орендну ставку – 1 грн за 1 кв. м. Різниця сплачуватиметься у визначений період після завершення воєнного стану;
  • Авансовий внесок та забезпечувальний депозит знижено до розміру 1 місячної орендної плати. Передбачено можливість повернення депозитів орендарям;
  • Не застосовуються обмеження та вимоги щодо суборенди для чинних договорів;
  • Дія договорів продовжується автоматично та припиняється за заявою орендаря;
  • Документи підписуються в електронному вигляді.

Орендарі об’єктів держмайна у Дніпропетровській області, за договорами чинними на 24 лютого, повністю звільняються від орендної плати до 30 травня 2022 року.

У випадку проведених оплат оренди від початку дії воєнного стану, сплачені кошти будуть зараховані орендарям в майбутні періоди, після завершення дії знижок.

“Сьогодні вкрай важливо продовжувати роботу бізнесу, зберегти робочі місця – це прояв економічного патріотизму. Оренда держмайна дозволить релокованим підприємствам легко влаштуватися в інших областях, а також стимулює бізнес-активність в регіонах”, – підкреслює в.о. голови Фонду держмайна Ольга Батова.

Вся інформація щодо нового порядку оренди на час дії воєнного стану, щодо доступних для оренди об’єктів державного майна, на сайті orenda.gov.ua