В Україні запрацює нова служба з безпеки на транспорті

20 листопада 2015 року, Міністр інфраструктури презентував журналістам нову службу з безпеки на транспорті «Укртрансбезпека». В рамках заходу Андрій Пивоварський ознайомився з процесом підготовки майбутніх інструкторів для першого набору та представив керівника новоствореного відомства Миколу Горбаху.

«За статистикою щорічно в ДТП гине до 5 тисяч українців. Це більше, ніж в зоні АТО. У Швеції, наприклад, цей показник близько 200 осіб в рік, – зазначив Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський. – Левова частка аварій стається через несправність транспорту. Тому сьогодні наше основне завдання і найважливіший пріоритет – безпека, в першу чергу, пасажирських перевезень».

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«Укртрансбезпека» покликана кардинально змінити підхід до поняття безпеки на автомобільному, залізничному та водному транспорті. Нова служба замістить нинішні Укртрансінспекцію та Укрморрічінспекцію, які будуть ліквідовані до кінця 2015 року. Повноцінно «Укртрансбезпека» запрацює з весни наступного року. «Це буде абсолютно нова структура на зразок національної поліції, де працюватимуть молоді, чесні та патріотичні інспектори. Ми плануємо забезпечити їм достойний рівень заробітної плати, аби їм не доводилося опускатися до хабарів, як це було раніше», – додав Андрій Пивоварський.

Наразі у відомстві проходять навчання викладачів, котрі передадуть знання майбутнім інспекторам відомства. Досвідом діляться польські експерти. Вони допомагають швидше зорієнтуватися в нових правилах та нормах Євросоюзу, які вступлять в силу після прийняття закону про гармонізацію українського законодавства у сфері автомобільного транспорту з європейським. Завдяки допомозі європейських донорів планується закупити 71 мобільний комплекс для роботи нової служби.

«Важливою відмінністю «Укртрансбезпеки» від попередніх інспекцій є те, що окрім функції «safety» нова служба забезпечуватиме також і «security», іншими словами, до безпеки на транспорті додається також захист об’єктів транспортної інфраструктури. Такий підхід працює в усіх розвинутих країнах світу, особливо, в такий неспокійний час», – зауважив голова відомства Микола Горбаха. «Ми переконані, що українці заслуговують на якісні транспортні послуги, справні автобуси, нормальні дороги. Це той мінімум, який може зробити держава для своїх громадян», – додав він.

Джерело – Урядовий портал

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь