В Україні застосовуватимуть штучний інтелект для діагностики туберкульозу

Вперше в Україні технологію штучного інтелекту під час діагностики туберкульозу застосовуватимуть у трьох фтизіопульмонологічних центрах Івано-Франківської, Львівської та Сумської областей. Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя.

“Надсучасне обладнання вже встановлено, медики пройшли навчання із застосування систем під час діагностики пацієнтів. Штучний інтелект проводить автоматичний аналіз, читаючи рентген-знімки, і відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легенів, що й дозволяє виявити найменші ділянки ураження”, – йдеться у повідомленні.

Штучний інтелект для автоматизованої обробки діагностичних даних успішно використовується у понад 40 країнах світу.

У МОЗ зазначили, що Львівська та Сумська області отримали обладнання за проєктами Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Івано-Франківська область – від японського виробника.

У січні 2024 року в Україні зареєстровано 1 687 випадків туберкульозу, з яких 1 279 – нових випадків захворювання. Загалом медикаментозне лікування отримують понад 12,5 тисячі пацієнтів. За даними Всесвітньої організації охорони здоровʼя, туберкульоз є другою за розповсюдженням причиною смерті у світі. Більше ніж 10 мільйонів людей продовжують щороку хворіти на туберкульоз.

фото МОЗ